Чому припиняються менструація при клімаксі

4-22-2021
menstruatsiya_pri_klimakse

 

Коли цикл і характер менструацій змінюється, жінка відчуває себе незвично.  Трохи дивно прожити половину життя зі звичними виділеннями і в одну мить позбутися їх. Тому перебої між місячними спочатку валять в паніку, потім в жах, а після сприймаються як належне. Щоб уникнути перших двох стадій, ми вирішили пояснити, що відбувається в організмі жінки, як при клімаксі йдуть місячні і коли варто бити тривогу. Також хочемо вам порекомендувати климадинон и месячные при клімаксі.

Як йдуть місячні при клімаксі

Як вам вже відомо з цієї статті, місячні характерні для періоду пременопаузи. У даній стадії спостерігається різка зміна циклічності і характеру виділень. Почнемо знайомство з жіночою особливістю з витоків. Менструація з’являється в процесі проходження наступних етапів:

  • яйцеклітина дозріває і готова запліднитися.
  • вона виходить з фолікула. По-іншому цей процес називається овуляцією.
  • всередині матки розростається ендометрій.
  • якщо не відбулося запліднення, яйцеклітина гине.
  • ендометрій відторгається і виводиться назовні. Приходить звична менструація.

Коли настає пременопауза, овуляція відбувається рідше. Це пов’язано з тим, що для дозрівання яйцеклітини не вистачає естрогенів. Тому процес триває тільки після того, як їх рівень підніметься. У клімактеричному періоді розриви між місячними від 40 до 120 днів. Після припинення вироблення естрогенів менструація прощається з вами назавжди.

Як часто йдуть місячні при клімаксі

Тут все індивідуально. Розриви можуть бути малими – 35-40 днів і великими – 120 і вище. Разом з частотою змінюється тривалість виділень. Всупереч поширеній думці про зменшення кількості днів, реальні факти говорять про зворотне. Більшість жінок, які приходять зі скаргами до гінеколога, стверджують, що кровотеча досягає 7-12 днів. Через кілька місяців воно змінюється короткою менструацією в 1-2 дня і встановлюється в поперемінному режимі.

Відзначаються випадки, коли при клімаксі місячні йдуть три місяці поспіль. Це патологія. При перевищенні 12 днів зверніться до фахівця. Організм, хоч і розбалансований, не здатний при здоровому глузді і твердої пам’яті допустити довгострокове кровотеча без причини.

Якщо місячні в період пременопаузи припинилися, і ви підозрюєте, що стадія повністю пройдена, рекомендуємо для впевненості звернутися до лікаря. Може виявитися, що за відсутністю менструації ховається вагітність, яка все ще можлива. Детальніше тут.

Вагітності немає, але місячні йдуть дивно – як пояснити?

Все дуже просто. Кожна жінка індивідуальна зовні і всередині. Ні, органи ті ж самі, і процес аналогічний, однак, його перебіг має варіації. Ознайомтеся з основними:

  • місячні припиняються різко, потім поновлюються через три місяці. Далі йдуть близько року із зазначеною періодичністю, після чого зникають зовсім;
  • менструація приймає хаотичний характер. Затримки по 4-5 місяців змінюються нетривалими кровотечами один раз в 2-3 тижні. У такому темпі пременопауза триває більше року;
  • виділення припиняються раптово, згодом не приходять ніколи. Іноді є слабкість, припливи, однак, більше про клімактеричному періоді не нагадує нічого. У 3% випадках у жінок взагалі відсутні симптоми;
  • цикл змінюється рівно. Щомісяця місячні відсуваються на 20-30-50 днів. Виділення незначні або звичайні. Симптомів клімаксу майже немає. Весь процес завершується за два роки.