Чому тамоксифен не працює у деяких жінок з гормон-чутливих рак молочної залози?

0
211

Тамоксифен – препарат, який блокує дію гормону естрогену, який здатний вдвічі скоротити ризик рецидиву раку молочної залози у жінок з гормон-чутливих рак молочної залози. Тим не менш, в одних пацієнток він більш ефективний, ніж у інших. Науковці намагаються дослідити це явище.

Два нових дослідження, були представлені на Симпозіумі по Раку Грудей в Сан-Антоніо, штат Техас.

Даніель Герц, професор фармації, науковий співробітник в Університеті Мічигану, був притягнутий до обох досліджень. Він говорить, що однією з причин, по якій тамоксифен не працює, є те, що пухлина знаходити обхідні шляхи у подоланні анти-андрогенного лікування. Вони вважають, що деякі пацієнтки, ймовірно, менш сприйнятливі до терапії тамоксифеном чи ендокринної терапії з-за їх генетики.

Для ефективної роботи тамоксифену, він повинен бути повністю метаболизирован в його більш потужну форму – эндоксифен. Одна теорія полягає в тому, що з якоїсь причини – у деяких пацієнток, препарат справляє низькі рівні эндоксифена. Зрозуміло, результати лікування будуть гірше, якщо нижчий рівень активного метаболіту.

Один аналіз складений на підставі об’єднаних даних дослідження тамоксифену, яке запропонувало, що у пацієнток з певними варіантами гена CYP2D6 він гірше метаблолизируется. Однак, в ході аналізу, дані не підтвердилися.

Щоб спробувати вирішити цю задачу, професор Герц і його колеги знову дослідили докази, щоб з’ясувати, виявляється помилка генотипування в гені CYP2D6 ключовою.

Вони прийшли до висновку, що помилка генотипування відіграє не головну роль. Однак, хворі, які взяли участь в дослідженні були з різних клінік, що могло призвести до статистичних відхилень. Професор пояснив, що генотипування пухлини в цих перспективних клінічних випробуваннях не є причиною негативних аналізів або хибнопозитивних результатів.

Результат залишає більше питань, ніж відповідей про те, чому тамоксифен працює у деяких пацієнтів, а не інших. Тим не менш, це показує, що варіанти генів у хворих є правильним напрямком, в якому необхідно продовжувати пошуки.

У другому дослідженні команда виявила, що за активацію тамоксифену, мабуть, відповідає не тільки ген CYP2D6, але і CYP2C9.

Доктор прийшов до висновку, що на даний момент є гіпотетична зв’язок між генотипом і ефективністю препарату, яка не підтверджена.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com