Чорниця як засіб проти раку

0
223

За статистикою, саме онкологічні захворювання найчастіше призводять до летального результату. Нарівні з ними знаходиться лише СНІД та інсульти/інфаркти. Однак, завдяки сучасним розробкам клініцистів, останнім часом все ж вдалося знизити показники летальних випадків.

В ТОП-5 по онкологічним хворобам знаходиться рак шийки матки. Через свого безсимптомного перебігу початкового, хвороба досить часто діагностується вже в запущеній формі. Тому питання ефективної профілактики та лікування стоїть найбільш гостро. Так, вчені з Університету Міссурі провели ряд клінічних досліджень і встановили, що екстракт чорниці може бути корисний і як терапевтичне, і як профілактичний засіб.

Клінічні випробування проходили наступним чином: ракові клітини розділили на 4 групи. До першої застосовували методи променевої терапії, на другу впливали екстрактом чорниці, на третю – комплексно – і чорниця, і променева терапія, а четверта група виступала в якості контрольної. Результати експерименту повністю підтвердили припущення клініцистів.

Було встановлено, що при використанні променевої терапії кількість клітин знизилося на 20%. При дії на ракові клітини екстрактом чорниці, кількість метастазів знизилося на 25%, а при поєднанні двох вищевказаних методів, ракових клітин стало менше на 70%. За словами клініцистів, це обумовлено тим, що чорниця робить злоякісні організми надчуттєвими до випромінювання.