Чорнослив може захистити жінок від остеопорозу

0
218

В даний час багато представниць жіночої статі страждає від такого захворювання, як остеопороз. Подібна патологія характеризується тим, що знижується мінеральна щільність кісток і в значній мірі погіршується стан кісткової тканини. Такі патологічні зміни загрожують тим, що пацієнтки схильні до частих переломів, які дуже довго й важко гояться.

Однак новітнє дослідження італійських вчених дозволило прийти до висновку щодо того, що щоденне споживання всередину 5 ягід чорносливу дає можливість не тільки сповільнити патологічний процес, що протікає при остеопорозі, але і повністю попередити виникнення подібного настільки небезпечної недуги.

В експерименті брали участь жінки, які перебувають у постклимактерической вікової категорії, це означає, що всі вони старше 50 років. Головним критерієм відбору було те, що у всіх учасниць вже спостерігалося зниження мінеральної щільності кісток. Добровольцям потрібно було протягом півроку в обов’язковому порядку щоденно з’їдати по 5 ягід чорносливу.

У результаті виявилося, що ті представниці жіночої статі, які суворо дотримувалися таке нескладне правило, досягли максимального позитивного ефекту, а саме повністю позбулися від початкових ознак прояви остеопорозу.

Актуальність такого наукового дослідження обумовлюється тим, що кожен рік після настання менопаузи жінки втрачають в середньому 1.5% мінеральної щільності кісткової тканини. Вчені вважають, що користь чорносливу криється в тому, що в його склад входить велика кількість нутрієнтів, також калій і вітамін Що Саме такі компоненти надзвичайно корисні для кісток.

Дослідники підкреслюють, що необхідно обов’язково з’їдати 5-6 ягід чорносливу – при споживанні менших обсягів позитивний ефект просто не настане, а при зловживанні таким продуктом можуть виникнути алергічні реакції.