Деменція з тільцями Леві може в один прекрасний день стати виліковної

0
222

Нейробіологи з університету Каліфорнії в Ірвіні (UCI), опублікували свої дослідження в журналі «Доповіді по стовбурових клітин».

Термін деменція, використовується для опису когнітивних порушень або втрати розумових здібностей, як результат смерті клітин головного мозку. Він рідко вражає людей до 65 років. Деменція з тільцями Леві (DLB), за оцінками, становить 10-25% всіх випадків деменції, і вважається найбільш поширеною причиною деменції після хвороби Альцгеймера і судинної деменції.

На відміну від хвороби Альцгеймера, DLB також викликає проблеми з концентрацією і зоровим сприйняттям, наприклад таким, як можливість визначення, де об’єкти розташовані в просторі. DLB викликано накопиченням білка називався альфа-синуклеин, який концентрується в сферичні маси — тільця Леві, в мозку. Аналогічні зміни відбуваються при хворобі Паркінсона.

Так як DLB вбиває клітини мозку, дослідники припустили, що можливо використовувати стовбурові клітини для регенерації нових клітин мозку в областях, постраждалих від цього захворювання. Таким чином, вони вирішили перевірити ідею на мишах.

Через місяць після трансплантації клітин, вони протестували мишей за допомогою різних поведінкових тестів і порівняли результати з тим, що спостерігалися до трансплантації.

Піддослідні миші показали значні поліпшення рухових і когнітивних функцій, зазначають автори. Наприклад, їм легше розпізнавати нові об’єкти, і вони можуть працювати на обертальному стержні набагато довше, ніж необроблені миші.

При подальшому дослідженні, виявилися деякі моменти. Під впливом стовбурових клітин посилилася вироблення дофаміну та глутамату новоутвореними нейронами. Виявляється, стовбурові клітини сприяли підвищенню рівня нейротрофічних фактора мозку (НТФ). Підвищення функції цих нейронів сприяє активізації клітин мозку в районах, що і покращує когнітивні функції.

Використовуючи стовбурові клітини не здатні виробляти НТФ, дослідники помітили, що поліпшення функцій не відбувається. Коли вводили НТФ без стовбурових клітин, помітили, що відновлюється лише частину функцій.

Дослідники прийшли до висновку, що, в той час як НТФ відіграє вирішальну роль, він не може зробити це самостійно – він повинен працювати через стовбурові кліті, тоді це призведе до покращення як когнітивної, так і моторної функції. Дослідження тривають.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com