Депресія батька під час вагітності повязана з ризиком передчасних пологів

0
234

Майбутні батьки стикаються з підвищеним ризиком депресії, порівняно з чоловіками із загальної популяції.

Дослідження, на чолі з професором Андерсом Хирном опубліковано у виданні «BJOG: Міжнародний журнал з акушерства та гінекології».

Під час вагітності, депресія у жінок раніше була пов’язана з низькою вагою при народженні і підвищеним ризиком передчасних пологів.

Передчасні пологи, які можуть бути класифіковані як пологи до 36 тижня гестаційного періоду є однією з основних причин дитячої смертності.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), це викликає довготривалі наслідки для здоров’я дітей, що вижили, в тому числі в навчанні, зір і слух. Крім того, вона є провідною причиною смерті у всьому світі серед дітей у віці до 5 років.

Щоб обійти деякі обмеження попередніх досліджень, професор Хирн і колеги, визначили депресію в рамках дослідження, як стан, при якому проводився прийом антидепресантів або виявлялася амбулаторна/стаціонарна допомога, в період з 12 місяців до зачаття і до кінця другого триместру вагітності.

Команда оцінила понад 350 000 народжень у Швеції за 2007-2012 роки і досліджувала батьків, чиї діти народилися передчасно.

Результати показали, що первинна та рецидивуюча депресія у матерів була пов’язана з 30-40% збільшенням ризику помірно передчасних пологів. Між тим, первинна депресія батьків була пов’язана з 38% збільшенням ризику передчасних пологів на гестаційному терміні до 32 тижня.

Цікаво, що не було виявлено ніякого зв’язку між рекурентної депресії батьків і передчасними пологами: тільки первинна депресія батьків підвищує ризики.

Професор пояснює, що депресія у партнера може бути джерелом стресу для майбутніх мам. Таким чином, це може призвести до підвищеного ризику передчасних пологів. Також відомо, що депресія у майбутнього батька впливає на якість сперми, що надає епігенетичні ефекти на ДНК дитини і може також впливати функцію плаценти.

Незважаючи на переваги вивчення з великим розміром вибірки є деякі обмеження: гендерні відмінності відіграють важливу роль у наданні психіатричної допомоги, що може вплинути на різницю в діагностиці між матерями і батьками. Проблема полягає і в низькій зверненнями чоловіків за допомогою.

Вчені прийшли до висновку: депресія у батька може обмежити емоційну підтримку, одержувану матір’ю, що чинить негативний вплив на матір і, потенційно, на плід.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com