Депресія може знижувати ефективність хіміотерапії

0
199

Група вчених з Японії провела кілька практичних досліджень, в ході яких було встановлено, що ефективність хіміотерапії у тих людей, які на момент лікування страждали від депресії або будь-якого іншого психологічного розладу, набагато нижче. За основу бралися дані людей, у яких діагностувався рак легенів. Проте вчені стверджують, що це може бути справедливо і для інших видів онкологічних захворювань.

Науковці проаналізували дані 186 людей, у яких був діагностований рак легенів на 2-3 стадії розвитку. Так, було встановлено, що при наявності депресії, переживань і просто апатії до всього навколишнього, ефективність хіміотерапії була мінімальною. Крім цього, дещо менший ефект надавали і медикаментозні препарати для лікування цієї недуги.

Обумовлений такий процес тим, що при такому психологічному стані був знижений рівень нейтрофического фактора мозку в крові. Це, в свою чергу, пригнічувало чутливість до протипухлинних препаратів і стійкість організму до побічних ефектів прийнятих медикаментів. Крім цього, в крові спостерігався істотний недолік білка, що також негативно позначалося на роботі організму під час такої складної терапії.

У зв’язку з цим, вчені настійно рекомендують звертати увагу не тільки на фізичне, але і психологічне здоров’я хворого під час лікування даного виду захворювань. Зіставивши дані медичних показників і загального анамнезу хворих на рак легень, вчені також встановили, що ймовірність летального кінця у пацієнтів з негативним емоційним фоном істотно вище. Тому під час лікування є сенс залучати не тільки профільних медичних фахівців, але і психологів.