Депресія не є нормальною частиною старіння

0
217

Проблеми зі здоров’ям, зниження доходів, смерть чоловіка або іншої близької людини, це лише деякі з труднощів, з якими часто стикаються люди в літньому віці. Враховуючи вищезазначене, не дивно, що близько 7 мільйонів дорослих американців у віці від 65 років і старше, які страждають різними формами депресії. Що дивно, так це те, що депресія серед літніх, часто упускається з виду і залишається без належного лікування.

За даними Національного Об’єднання по Психічним Захворюванням, депресія у літніх людей часто розглядається як “нормальна” частина старіння. Іншими словами, люди розглядають це як природну реакцію на вдівство, хронічні хвороби чи інші проблеми, які зазвичай зустрічаються в літньому віці.

Mental Health America провели опитування людей у віці від 65 років, виявилося, що тільки 38% літніх вважають, що депресія є проблемою для здоров’я, в той час як 58% вважають, що впадати в депресію в старості – це нормально. В результаті, більшість літніх людей, які страждають депресією, не отримують абсолютно ніякого лікування. Це, в свою чергу веде до високого рівня самогубств серед людей похилого віку: для людей від 75 років – 16,3 випадку на 100000 чоловік, порівняно з 11,3 на 100000 осіб у цілому в популяції.

Ризик депресії залежить не тільки від змін у житті і стресових ситуацій. Люди, у яких найближчі родичі страждають депресією, схильні до більшого ризику розвитку такого стану, також вона може індукуватися деякими лікарськими препаратами, наприклад, для лікування гіпертонічної хвороби.

Симптоми депресії серед літніх людей дуже схожі на ті, які відчувають люди середнього віку: почуття смутку, безнадії і безвиході, безсоння, втома, втрата загального інтересу до навколишнього, фіксація на проблемах і негативних моментах життя, соціальна ізоляція; погіршення пам’яті, утруднення продуктивного мислення, дратівливість і, нарешті, думки про смерть і самогубство.

Головне розуміти, що це хвороба будь-якого віку і не потрібно ігнорувати попереджувальні знаки. Якщо не лікуватися, депресія може привести до самогубства. Слухайте уважно, якщо хто-то в будь-якому віці скаржиться на пригніченість або каже, що люди не дбають про нього. Ця людина дійсно може просити про допомогу.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com