Депресія у матері може позначитися на розвитку дитини

0
216

За результатами дослідження було встановлено, що стан депресії у жінки під час передпологовій діяльності може позначитися на розвитку малюка. Обумовлено це тим, що відбувається зменшення товщини кори головного мозку, який відповідає за розвиток мислення у дітей молодшого шкільного віку.

У практичній частині експерименту брали участь 52 вагітні жінки, які протягом всієї вагітності і через кілька місяців після народження перебували в депресивному стані. Через 2-2,5 року після народження дитини було проведено медичне обстеження, в ході яких учені виміряли структуру мозку їх дітей. Так, було встановлено, що у дітей, чиї матері більшу частину вагітності перебували в стані депресії, спостерігалася більш тонка кора головного мозку у скроневої, лобової та коркової області. Крім цього, у дітей були виявлені патології білої речовини в лобовій області.

Слід зазначити, що перераховані вище області головного мозку відповідають за увагу, складне мислення і розвиток когнітивних здібностей. Як наслідок, такі діти можуть відставати в розумовому розвитку, ніж їхні однолітки.

Вчені також встановили, що найбільш негативно на розвиток дитини позначалися депресивні стани матері на другому триместрі вагітності та у післяпологовий період. Це, в свою чергу, вказує на те, що дані періоди в житті матері особливо важливі для здоров’я малюка.

Крім того, що такий стан речей може негативно позначатися на розвитку розумових здібностей дитини, це чинить негативний вплив на поведінковий фактор малюка і рівень навченості. Тому медики настійно рекомендують уважно ставитися до свого фізичному і психологічному здоров’ю в період вагітності.