Діабет у матері може стати причиною слабкого здоровя дитини

0
212

Науковці Європейського кардіологічного товариства провели декілька досліджень, в результаті яких прийшли до висновку, що цукровий діабет у матері може стати причиною розвитку деяких патологічних процесів у дитини. Обумовлено це тим, що при наявності такого захворювання у матері, кров, в основному, надходить в плаценту, а не в мозок дитини. Саме цей фактор може призвести до того, що плід може патологічно збільшуватися в розмірах, що, в свою чергу, призводить до порушення в розвитку. Також, вчені відзначають, що це найімовірніше, далеко не всі можливі проблеми.

У практичній частині робіт взяло участь 14 жінок, які перебували в положенні і страждали від діабету першої і другої групи. Також, в ході досліджень брали участь 16 жінок, які такої недуги не мали ні зараз, ні в анамнезі.

Для того щоб контролювати рівень глюкози в крові, 9 учасниць приймали інсулін в необхідній кількості, три людини отримували спеціальні медикаменти, а двоє просто дотримувалися спеціальної дієти.

За допомогою допплерографії клініцисти досліджували кількість крові, яка надходить у мозок плоду, до аортах дитини і до самої плаценти. Далі, за допомогою спеціальної комп’ютерної моделі вчені встановили, кількість крові, яка надходить безпосередньо до мозку дитини, що знаходиться в утробі матері. За результатами таких досліджень було точно встановлено, що у жінок, які хворіють на діабет, кров, в більшій кількості, надходить саме в плаценту. Крім цього, у них була знижена фракція серцевого викиду.

Для того щоб встановити точні етіологічні причини такого процесу в організмі матері, вчені планують і далі проводити дослідження.