Дитина отримує схильність до ожиріння ще в материнській утробі

0
255

У Сполученому королівстві стрімко зростає кількість дітей із зайвою вагою. На сьогоднішній день третина дітей країни до десяти років вже страждає від ожиріння. При цьому одна п’ята дітей страждають від наявності зайвої ваги.

Британські вчені вирішили провести експеримент, щоб дослідити цю проблему і виявили, що причини ожиріння закладаються ще під час перебування дитини в утробі. Всього в дослідженні взяло участь близько сотні немовлят. Майбутні породіллі були розділені на групи: перша не мала жодних проблем, пов’язаних зі здоров’ям, протягом терміну вагітності. У другій групі перебували жінки, у яких був виявлений цукровий діабет. У результаті виявилося, що діти, які народилися у матерів з діабетом гестаційного типу, більше схильні бути повними. Таким чином, було доведено, що механізм набору зайвої ваги може запускатися ще в утробі. Важливим фактором є те, що в період народження вага всіх дітей був у нормі, і лише по закінченні декількох місяців малюки з другої групи почали набирати вагу шляхом збільшення в організмі жирових відкладень.

Для довідки: ожиріння може спостерігатися і у дітей до одного року. Цього, як правило, сприяє змішане або штучне годування. Багато мами стикаються з проблемою переливання в пляшечку кількох зайвих грамів живлення, а при початку твердого прикорму при хорошому апетиті дитини продовжують класти йому більше їжі, що вже через кілька місяців стає причиною наявності пари зайвих кілограмів. Також до ожиріння може призвести привчання дитини до прийому їжі перед телевізором. При цьому вченими доведено, що саме ожиріння від матері до дитини не передається, а може тільки розвиватися через вплив ряду факторів.

За матеріалами: srnsk.ru