Дитина вчиться говорити ще в утробі матері

0
196

Вчені з’ясували, що задатки мовлення дитини починають розвиватися ще в той час, коли він знаходиться в утробі матері. Дослідження проводили вчені з Америки. За попередніми даними починається цей процес вже з 12 тижня розвитку малюка.

Так, було встановлено, що ще перебуваючи на стадії розвитку, малюк розрізняє голосні звуки. Такі дані були отримані після дослідження роботи головного мозку матері і дитини. Що стосується сприйняття інших звуків або окремих фраз, такі дані ще остаточно не встановлені, однак дослідження у цьому напрямку ще ведуться.

Звуки, які вимовляє мати, дитина може сприймати вже на 12 тижні свого розвитку. Обумовлено це тим, що в цей період у дитини формується слуховий нерв, який і відповідає за сприйняття навколишніх звуків і шуму. Крім цього, вчені відзначили, що вже в цьому періоді дитина здатний розпізнавати інтонації, з якими вимовляються ті чи інші слова.

За словами керівника групи, яка проводила це дослідження, якщо в цей період вагітна жінка буде емоційно розмовляти, з негативної точки зору, малюк буде відчувати занепокоєння і переживання, що ніяк не позитивно позначається на формуванні нервової системи, головного мозку та інших життєво важливих систем організму. Саме тому майбутнім мамам рекомендується вести себе спокійно, не підвищувати голос і не нервувати, загалом. Все, що в цей період переживає жінка безпосередньо відноситься до її дитині, що, в свою чергу, надає той чи інший вплив на його розвиток.

Вчені рекомендують, починаючи з 12 тижнів розвитку плода батькам розмовляти з малюком, так як в цей час дитина вже здатна сприймати не просто навколишні звуки, а й те, яку емоційне забарвлення вони мають.