Дитячий хропіння може призвести до серйозних проблем зі здоровям

0
199

Група дослідників з медичного центру в Гарварді встановила, в чому полягає небезпека дитячого хропіння. Вченим вдалося виявити взаємозв’язок між такою ознакою і прогресуючим ожирінням, а також з проблемами поведінкового характеру в осіб підліткового віку.

Стало відомо, що присутність у дитини зайвої маси тіла дуже тісно пов’язане з такою проблемою, як синдром обструктивного апное сну. Головним симптомом, що вказує на протікання такого розладу, є гучний хропіння. Таке захворювання в значній мірі підвищує ризики на розвиток ожиріння, а також супутніх порушень, наприклад, цукрового діабету і патологій з боку серцево-судинної системи.

Дослідники провели експеримент – на прикладі більше тисячі дітей у віковій категорії від самого народження до підліткового віку, були проаналізовані дані щодо сну та вивчено параметри маси тіла у всіх учасників дослідження.

У підсумку ендокринологами була виявлена пряма зв’язок між хропінням у дитини і підвищеним ІМТ – перша проблема посилює друге розлад. Таким чином, вчені говорять про те, що такі два порушення створюють між собою «порочне метаболічний коло».

Більш того, стало відомо, що ті діти, які страждають від обструктивного апное сну, у кілька разів частіше стикаються з поведінковими порушеннями в перехідному віці, порівняно з тими, хто не має проблем з такою хворобою.

Фахівці також вказують на те, що в якості профілактики батькам необхідно контролювати масу тіла своїх дітей, а також забезпечувати адекватну і своєчасну терапію СОАС. Це дасть можливість уникнути розвитку не тільки вищевказаних розладів, але і інших хронічних недуг з боку багатьох внутрішніх органів і систем (зокрема, ендокринної) в більш старшому віці.