Дівчина в червоному, поверніть мого чоловіка!

0
241

Так-так, саме таким жартівливим заголовком можна позначити тему нашої сьогоднішньої статті, підняту одним із зарубіжних джерел. Червоний колір для різних культур і для людей в цілому має різні значення. Так, в китайській культурі червоний колір є символом удачі, крім того, він також, як прийнято вважати, уберігає від будь-якого зла, і саме з цієї причини в Китаї так часто можна помітити червоні вхідні двері в оселі жителів. Між тим, американська культура пов’язує цей колір переважним чином з сексом і сексуальним сприйняттям, і з цим також не можна не погодитися.

Чергове дослідження, проведене вченими з Рочестера, а також вченими Словацької наукової академії, спрямоване на отримання інформації щодо того, чим є червоний колір для жінок, точніше, як вони його сприймають. У цьому дослідженні було виявлено, що сприйняття жінками червоного кольору у вигляді одягу на інших представниць жіночої статі в буквальному сенсі відповідає розумінню принципу «червоної ганчірки для бика».

Пояснюється це тим, що спостерігаючи за одягненими в червоне дівчатами, учасниці дослідження вже явно агресивно налаштовані проти них, що також є своєрідним «керівництвом до дії», спрямованим на «охорону» власного чоловіка від таких дівчат. Крім цього, дане явище саме по собі також є провокуючим фактором для суперництва.

Трохи про приклади

Отже, якщо червоний колір настільки асоціюється з сексом, чи слід жінкам носити одяг такого кольору, щоб виглядати сексуально і зробить це її більш сексуальною для чоловіків?

Тільки лише по частині кінематографа, як одного з напрямків культури відповідь на це питання зводиться до однозначного «так». Достатньо лише приблизно виділити в якості прикладів Джулію Робертс у фільмі «Красуня», де вона з’являється в червоній сукні, Джесіку Реббіт з її надзвичайно привабливим номером або сцену з кінофільму «Краса по-американськи», в якому оголена Мена Суварі обсипається пелюстками червоних троянд.

Таких прикладів можна навести безліч, і всі образи червоного кольору однозначно зіставляються з пристрастю, а це червоні троянди, червоне нижню білизну, червона помада, цукерки у вигляді червоних сердечок до дня святого Валентина, і, врешті-решт, «Вулиця Червоних ліхтарів».

Напрямки дослідження

На підставі попередніх досліджень з приводу червоного кольору було з’ясовано, що червона одяг на жінках є певним сигналом для чоловіків частини сексуального настрою, проте реакцією жінок на появу жінок в червоному в цьому дослідженні знехтували. Тепер же, в рамках цього дослідження, є можливість перевірки трьох основних гіпотез частини сприйняття жінками інших жінок в червоному (при одночасному порівнянні реакції з іншими кольорами одягу на них). Виділено три основних варіанти:

  • Варіант 1. Жінки бачать іншу жінку в червоному як сексуально сприйманий об’єкт.
  • Варіант 2. Жінки прагнуть явно применшувати сексуальну вірність жінок, які носять червоне.
  • Варіант 3. Жінки в серйозних романтичних відносинах «охоронятимуть» свою другу половину від жінки в червоному.

Результати

Варіант 1.

Тут дослідниками було обрано 196 жінок, середній вік яких склав 30 років, в рамках вікового інтервалу від 18 до 65 років. Для отримання результатів була запропонована посилання на веб-ресурс, на підставі якого вони могли б взяти участь у дослідженні щодо «формування враження про інших людей». Був проведений певний інструктаж, на підставі якого були визначені основні дії: учасницям слід було протягом 5 секунд переглянути фотографію жінки, після чого перейти до відповідей на запитання щодо враження про побачене.

Розподіл учасниць було вироблено випадковим чином, що дало можливість зрозуміти реакцію щодо жінок в червоному і білому сукнях, образи пропонованих до перегляду жінок були однаковими, відмінність полягала тільки в кольорі наряду.

По з’ясуванню передбачуваної сексуальної привабливості оцінку слід проводити відповіддю на питання «чи Зацікавлений цей чоловік у сексі?». На підставі отриманих результатів було з’ясовано, що жінка в червоному сприймається як сексуального об’єкта, ніж жінка в білому. Сімейний стан учасниць у даному дослідженні на думці жодним чином не позначилося.

Варіант 2.

В даному випадку досліджувалося питання щодо применшення учасницями сексуальної привабливості жінок в червоному у співвідношенні з білим кольором. Розбещеність і сексуальна привабливість часто розглядаються як поняття тісно пов’язані один з одним, що має на увазі під собою випадкове поява жінки як явище підриву власної самооцінки при співвідношенні з потенційною конкуренткою.

В даному експерименті взяло участь 327 жінок, опитування проводився аналогічно попередньому варіанту, але з певними винятками. Зокрема до фотографії був доданий наступний текст: «Уявіть, що дівчина на фотографії є вашою конкуренткою в боротьбі за увагу привабливого чоловіка». У оцінки була і якась інша підґрунтя, на підставі якої в опитуванні слід відштовхуватися від двох різних характеристик пропонованої фотографії жінки, на цей раз вона торкнулася фінансів і вірності. У відповідях на питання пропонувалися варіанти «так» і «ні» і самі питання: «Я вважаю, що ця жінка не має грошей» і «Я думаю, що ця жінка обманює чоловіків (у контексті розгляду вірності як такої)».

Відступ, що має місце в даному варіанті дослідження, полягає у виділенні поганих і явно несимпатичних сторін іншої людини для того, щоб на його тлі здаватися (на власну думку) більш привабливою і симпатичною, тобто виходить своєрідний контраст, що дозволяє виграти при зіставленні себе з суперницею. Що стосується спроб охорони партнера в цьому випадку, то вони є своєрідним актом захисту від романтичного або сексуального контакту з іншими жінками (і зокрема з розглянутим прикладом).

Всі «нападки» за переліченими напрямками були направлені в даному експерименті учасницями на жінок в червоному – це і відступ ними від вірності, і велика сексуальна розбещеність, і фінансова зацікавленість.

Варіант 3.

У цьому експерименті дослідниками був змінений білий колір на зелений, що виключає властиві білому кольору асоціації щодо чистоти і цноти. Веб-ресурс був замінений друкованими ЗМІ, була використана й інша модель одягу, в якому платті змінилося на сорочку. В якості учасників були обрані особи східноєвропейських країн, тобто не з США. При використанні зеленого вийшло зрівняти обидва кольори в насиченості і легкості, що дозволило з більшою ясністю визначити ефект червоного кольору в такому тесті.

Як доповнення до виявлення передбачуваної сексуальної сприйнятливості дещо скориговані були питання щодо намірів учасників в частині охорони їх романтичного партнера при появі «на горизонті» жінки в одязі відповідних кольорів. Питання були такі: «Наскільки вірогідним було б подання вами людини на фото вашому хлопцеві?» і «Наскільки вірогідним був би варіант, що ваш хлопець захотів би проводити час наодинці з людиною на фото».

На підставі отриманих результатів стало ясно, що жінки частіше намагаються захищати свого партнера від жінок в червоному, якщо мова йде про серйозні стосунки з ним.

В цілому жінки розглядають жінок в червоному як більш сексуально сприйнятливих суперниць порівняно з жінками в зеленому та білому. Висунуті дослідниками гіпотези щодо трьох перерахованих експериментів були підтверджені, підсумувати це можна вже зрозумілими з вищевикладеного положеннями: жінки в червоному сприймаються як надмірно сексуально сприйманих осіб, вони легко відступають від сексуальної вірності, розважливіші і закликають своєю появою в червоному до охорони чоловіків, з якими інші присутні жінки знаходяться в серйозних відносинах.