Дієта може бути небезпечною для серцево-судинної системи

0
182

Серед вчених уже протягом тривалого часу ходять суперечки щодо того, корисно чи шкідливо відмовлятися від продуктів, які мають тваринне походження. Американські кардіологи стверджують, що вегетаріанська їжа небезпечна для серцево-судинної системи. Тим не менш вони вказують, що кожна дієта має негативним впливом.

Проблема полягає в тому, що досить часто вегетаріанці вживають всередину не цільнозернові інгредієнти, які відрізняються високим вмістом цукру і, відповідно, в декілька разів підвищують ймовірність формування проблем з серцем.

Для того щоб прийти до такого висновку, дослідникам знадобилося проаналізувати кілька різновидів дієтичного раціону, шляхом спостереження за більш ніж 200 тисячами людей. Перший раціон складався з компонентів як рослинної, так і тваринної природи. Друге меню ґрунтувалося на цільнозернових інгредієнтах, а також фрукти і овочі в свіжому вигляді. Третя дієта – вегетаріанська, але допускала споживання зернових культур, картоплі і солодощів.

Дію кожного раціону оцінювалося протягом 20 років. Варто відзначити, що до початку подібного експерименту в жодної людини не було передумов до розвитку онкології, інсульту або ІХС.

За період подібного наукового дослідження майже у 9 тисяч добровольців було діагностовано таке захворювання, як ішемічна хвороба серця. Найбільш рідко проблеми з серцем спостерігалися у осіб, що дотримували другий варіант харчування. У той же час, перша і третя дієта виступила в якості предрасполагающего фактора до формування патологій з боку серцево-судинної системи.

На тлі цього вчені прийшли до висновку, що далеко не кожне вегетаріанське меню однаково корисно, а відмова тільки від інгредієнтів тваринного походження не дає можливість для того, щоб достатньою мірою уберегти серце від хвороб.