Для профілактики короткозорості дітям треба грати на вулиці

0
240

Дослідження, проведені китайськими вченими, показали, що ризик розвитку у дітей шкільного віку міопії (короткозорості) істотно знижується, якщо діти проводять протягом дня хоча б 45 хвилин на вулиці. У деяких областях Китаю до 90% школярів мають короткозорість, в Європі і в країнах Близького Сходу цей відсоток поки нижче, але спостерігається його поступове зростання.

Більш ранні дослідження, проведені на Тайвані і в Данії, також підтвердили отримані зараз результати.

Міопія є очним захворюванням, при якому промені світла фокусується не на сітківці, а перед нею, приводячи до нечіткого баченню далеко віддалених об’єктів, але дозволяючи добре розглянути близькі до очей предмети.

При проведенні дослідження вчені розділили 12 китайських шкіл на дві групи: у першій групі розклад шести шкіл залишили без зміни, а в шести школах другої групи діти грали на свіжому повітрі протягом 40 хвилин в день після шкільних занять. Батьків дітей з другої групи також попросили гуляти з ними на вулиці, у вихідні та у свята. Всього дослідження охоплювало близько 2000 дітей, середній вік яких становив 7 років.

Результати, опубліковані у виданні JAMA, показали, що через три роки в групі, де діти регулярно грали на вулиці, короткозорістю страждали 30% дітей, а в контрольній групі таких було 40%. Таким чином, щоденні прогулянки на свіжому повітрі протягом 45 хвилин знизили ймовірність розвитку міопії на 23 відсотки.

Провідний автор дослідження доктор Mingguang He з університету Sun Yat-sen в Гуанчжоу повідомив, що дослідження і раніше фіксували певну взаємозв’язок між ризиком розвитку міопії у дітей та кількістю часу, проведених ними на вулиці. Але виявлена зв’язок була опосередкованою, і тільки останнє дослідження з використанням в результаті випадкової вибірки встановило однозначну причинно-наслідковий зв’язок між цими явищами.

Учений заявив агентству Reuters по електронній пошті, що «напружена шкільна програма і мала кількість часу, що проводиться на вулиці, мабуть, стоять за епідемією короткозорості серед китайських школярів».

В даний час вчені не можуть пояснити, яким чином прогулянки на свіжому повітрі зменшують ризик розвитку міопії у дітей.

За матеріалами: www.natureworldreport.com
Автор: Євген Смирнов