До передчасної смерті можуть призвести найпоширеніші ліки

0
190

Групі американських дослідників з Університету Вашингтона вдалося довести, що лікарські речовини, які призначаються для купірування печії, можуть стати причиною настання передчасної смерті.

Під час дослідження були вивчені властивості медикаментів, які спрямовані на зниження підвищених обсягів кислоти в шлунку. Як відомо, підвищена кислотність шлункового соку призводить до того, що людина страждає від печії, яка являє собою досить неприємне розлад травлення, часто виражається досить інтенсивно.

У переважній більшості випадків від печії пацієнтам призначають такі ліки, як інгібітори протонного насоса. Сильнодіючі речовини виписуються клініцистом, а таблетки з більш слабким ефектом можна придбати у вільному доступі. Саме такі фактори, а також те, що часто люди приймають ліки протягом тривалого часу, підштовхнули вчених вивчити властивості подібних засобів.

У ході наукових пошуків стало відомо, що тривале застосування ІПП на 50% підвищує вірогідність настання передчасної смерті в найближчі 5 років. Для того щоб отримати таку інформацію були вивчені показники більше 275 тисяч людей, які регулярно приймали ІПП зі слабким ефектом, і приблизно 75 тисяч пацієнтів, які використовували для позбавлення від печії інші лікарські речовини, наприклад, блокатори Н2.

Було встановлено, що серед тих, хто брав ІПП, ризик передчасної смерті підвищувався на 25%. Серед 500 людей, які використовують такі речовини, один чоловік помер саме через вплив медикаменту. На тлі того, що велика кількість людей по всьому світу страждає від печії і воліє як ліки застосовувати ІПП, вчені прийшли до висновку, що в рік буде вмирати приблизно 1000 осіб лише за прийому препаратів.

Більш того, раніше було встановлено, що інгібітори протонної помпи можуть викликати дисфункцію нирок, зниження щільності кісткової тканини, що тягне за собою підвищену схильність до переломів, також вони, можливо, стають причиною розвитку деменції.