Домашні пологи не повязані з підвищеним ризиком ускладнень

0
254

Понад 100 років тому, майже всі пологи у США відбувалися за межами лікарні, але до 1940 року, тільки 44% пологів відбувалися за стінами пологових будинків. Нове дослідження публікує дані в підтримку домашніх пологів, припускаючи, що вони не представляють ніякого підвищеного ризику здоров’ю дитини, порівняно з плановими пологами в медичному закладі.

Дослідження, на чолі з доктором Ейлін Хаттон з Університету МакМастера в Онтаріо, Канада, опубліковано у виданні «CMAJ».

За даними Центрів з Контролю і Профілактики Захворювань, відсоток внестационарных пологів у США зріс з 1,26% в 2011 році до 1,36% у 2012 році. Попередні дослідження показали, що заплановані домашні пологи проходять з одним і тим же числом ускладнень, що й стаціонарні.

Таким чином, команда хотіла оцінити різні умови народження дітей шляхом порівняння неонатальної смертності, захворюваності та рівня родових втручань.

В Онтаріо 10% пологів проводяться під контролем акушерок, 20% з яких проходять на дому. Дослідники порівняли 11493 домашніх пологів з 11493 запланованими пологами в стаціонарі протягом 3 років, у жінок з низьким рівнем ризику. 35% жінок народжували вперше, 65% народжували повторно. Близько 75% жінок, які планували народжувати вдома, успішно народили, а 97% народжували в умовах стаціонару.

Серед жінок, які планували домашні пологи, 8% знадобилася невідкладна медична допомога, проти 1,7% при стаціонарних пологах.

Результати показали, що жінки з лікарняної групи, швидше за все, вдавалися до додаткових втручань: родостимуляции, кесаревого розтину, ассистированию природних пологів. Між тим, мертвонародження склала 1,15 на кожні 1000 пологів у групі домашніх пологів, порівняно з 0,95 на 1000 в групі пологів в стаціонарі.

Ризик мертвонародження, неонатальної смерті або тяжкої неонатальної патології був низьким і не відрізнявся статистично в обох групах.

Обмеження дослідження пов’язані з відсутністю даних по материнській смертності, що вкрай важливо. Необхідно набагато більше досліджень, щоб бути в змозі вирішити цю проблему.

При домашніх пологах було менше акушерських втручань, частіше відбувалися природні пологи, і, швидше за все, діти будуть рости виключно на грудному вигодовуванні.

Вчені зазначають, що протягом останнього століття, західна культура розглядає пологи в клініці, як більш безпечні. Але цінність і необхідність їх для всіх жінок залишається під питанням.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com