Домашня пил може спровокувати прогресування алергії, бронхіальної астми і навіть онкології

0
202

Учені з Америки провели кілька значущих експериментів, в ході яких їм вдалося з’ясувати, що домашня пил таїть у собі величезну небезпеку. Вона може стати причиною прогресування у людини алергічної реакції, бронхіальної астми, а також онкології. Результати своїх експериментів фахівці оприлюднили у відомому науковому виданні. Дослідження в даній області продовжують проводитися.

Суть проведеного експерименту полягала в тому, що американські вчені взяли зразки пилу з 14 будинків, які розташовувалися в різних штатах, після чого провели детальний лабораторний аналіз. І його результати виявилися зовсім не втішними. В аналізах пилу було виявлено 45 токсичних речовин, які при регулярному попаданні в організм можуть послужити причиною формування алергії і навіть онкологічного новоутворення доброякісного або злоякісного характеру в тканинах життєво важливих органів. Виявлені речовини називаються фалатами. У повітря вони потрапляють з продуктів, які регулярно вживає людина. Потім вони осідають на предметах, встановлених в приміщенні, на підлозі, на стінах та інше. Найбільша небезпека критися в тому, що в організм людини вони можуть проникнути не тільки аерозольним шляхом, але також і через шкірний покрив.

Найбільше схильні до цієї прихованої небезпеки маленькі діти, які люблять поповзати по підлозі, тягнути в рот різні предмети та інше. Щоб знизити ризик проникнення токсичних речовин в організм, слід регулярно мити руки з милом (бажано чергувати мило з антибактеріальними компонентами зі звичайним милом), а також проводити у приміщенні вологе прибирання. Особливо ретельно слід прибирати місця, де пил накопичується у великій кількості – під столами, ліжками, в кутах кімнати та інше.