Дослідники довели, що пиво корисно для мозку

0
206

Австрійські вчені, в ході ряду досліджень і дослідів з’ясували, що пиво покращує мозкову діяльність і сприяє більш творчого та нестандартного мислення. Про це розповів журнал «Consciousness and Cognition».

Дослідники Грацкого технічного університету вирішили провести експеримент. Для цього вони запросили добровольців чоловічої і жіночої статей.

Їх розділили на дві групи. Всім учасникам пропонувалося як алкогольне, так і безалкогольне пиво. Кожен доброволець повинен був випивати за певним обсягом алкогольного пива і такій же кількості безалкогольного по черзі. Чоловіків і жінок перевіряло незалежне журі на конвергентне і дивергентне мислення.

Конвергентне мислення – це примітивне мислення, следуемое певним стандартам і схемам, які пояснювалися всім учасникам ще в школі, університеті та інших навчальних закладах. А дивергентне мислення – це більш нестандартний спосіб вирішення тих чи інших завдань. Таким мисленням, як правило, володіють художники, поети, письменники та інші творчі особистості. Сенсаційними стали результати цього наукового дослідження.

Виявилося, що алкогольне пиво дійсно впливає на мислення людей, причому саме на дивергентне. Конвергентний спосіб бачення залишився не зворушеним. А ось безалкогольний напій не видав ніяких результатів. Всі показники залишилися на місці.

Незважаючи на таке, вже доведене, думку австрійських експертів, російські вчені спростовують цю інформацію. На їхню думку, все, що може збільшуватися від пива, це тільки пивний живіт. І на розумові здібності воно ніяк не впливає. В пиві містяться дріжджі, вони можуть стимулювати роботу грудних залоз і збільшують швидкість збільшення маси тіла. Дріжджі самі по собі мають ряд корисних якостей, але не тоді, коли вони знаходяться в пиві.