Дослідники розкрили секрет молодості судин

0
224

Атеросклероз є одним з основних факторів, який збільшує ризик розвитку у людини патологій з боку серцево-судинної системи. Клініцистами було встановлено, що представники однієї з корінних національностей США страждають від такої недуги в кілька разів рідше, ніж інші жителі Америки. Наприклад, вік судин 80-річного представника народності індіанців-чимане і 55-річного американця будуть однаковими.

Наукове дослідження включало в себе більш ніж 80 сіл індіанців-чимане і тривало воно протягом двох років. Дослідниками було виміряно рівень кальцію в коронарних артеріях майже у 700 уродженців такого племені досягли 40 років. Крім цього, було оцінено вміст холестерину і частота запальних захворювань у учасників експерименту. Практично у 85% відсотків індіанців-чимане ймовірність формування серцевих захворювань виявилася мінімальною, лише у 3% вона була вище середнього рівня.

Подібні дослідження були проведені і на середньостатистичних американців аналогічної вікової категорії – від 45 до 84 років. Виявилося, що лише 14% з усіх добровольців була виявлена мінімальна ймовірність, в той час як середній або високий рівень спостерігався у 50% піддослідних.

Незважаючи на такі результати, вченим не вдалося з’ясувати, чому так кардинально відрізняються процентні співвідношення можливого розвитку серцево-судинних недуг. Було висунуто припущення про те, що суть полягає у способі життя і характер харчування індіанців-чимане.

Індіанці дуже активні протягом всього дня, вони проводять в сидячому положенні менше 10% від світлого часу доби. Добовий раціон у них включає в себе 14% білків і жирів, інші 72% меню складається з волокнистих вуглеводів, які вони отримують від таких продуктів, як кукурудза, банани і маніока.