Дослідження пояснює, яким чином низький рівень тестостерону підвищує ризик цукрового діабету

0
210

Лікарям давно відомо, що чоловіки з низьким рівнем тестостерону мають більш високий ризик розвитку цукрового діабету 2 типу. Вперше дослідники визначили, як тестостерон допомагає чоловікам регулювати рівень цукру в крові, викликаючи ключові механізми сигналізації в острівцях, кластери клітин підшлункової залози, які виробляють інсулін. Отримані результати, у співавторстві з науковцями університету Тьюлейн, опубліковані в журналі Cell Metabolism.

Це дослідження може допомогти визначити нові методи лікування цукрового діабету 2 типу у великої кількості чоловіків з низьким рівнем тестостерону, Такий показник нерідкий з-за віку або хіміотерапії раку простати.

Старший автор дослідження доктор Франк Маувайс-Ярвіс, професор кафедри медицини Університету Тьюлейн, Школи Лікарських Засобів каже, що вони знайшли причину і один з можливих шляхів лікування цукрового діабету 2 типу пов’язаного з дефіцитом тестостерону у чоловіків. Їх дослідження показує, що тестостерон є анти-діабетичним гормоном у чоловічої частини населення. Якщо вчені зможуть модулювати його дію без побічних ефектів, це стане відмінним терапевтичним шляхом для успішного лікування цукрового діабету 2 типу.

Дослідники використовували спеціально виведених самців мишей з панкреатичною бета-клітинами, позбавленими рецепторів до тестостерону (андроген рецепторів). Вони годували їх західній дієтою, багату жирами і цукром, потім випробували їх реакцію на глюкозу. Миші без андрогенних рецепторів виявляли різке зниження секреції інсуліну, що призводило до нетерпимості глюкози порівняно з нормальними мишами в контрольній групі.

Для того щоб краще зрозуміти, як тестостерон, взаємодіяв з виробництвом інсуліну в підшлунковій залозі, дослідники, вводили тестостерон і безпосередньо глюкозу в клітини людини, оброблені з допомогою інгібіторів островковых андрогенів, отриманих від мишей без рецепторів андрогенів. В обох випадках клітини показали зниження вироблення інсуліну.

Подальші експерименти в культивованих островковых клітинах мишей і людини показали, що інсулін-продукуючих ефект тестостерону може бути перерваний шляхом інгібування глюкагон пептиду-1 (GLP-1), гормон, який організм виробляє після їжі. Дослідження показує, що тестостерон підсилює вплив острівкового гормону, який в даний час використовується в терапії діабету.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com