Дослідження про шкоду солярію

0
207

Багато читачі напевно знають про те, що солярій, хоча і дає можливість обзавестися досить привабливим засмагою, але, тим не менш, визначає чималі ризики для здоров’я тих, хто все-таки вирішує ним скористатися.

Краса, безперечно, вагомий аргумент, якщо, звичайно, не розглядати крайнощі, в рамках яких деякі представниці слабкої статі переборщують настільки, що крім аналогією з йодом на шкірі (і це одне з найм’якіших визначень з боку оточення) їх засмага порівнювати не доводиться. Але навіть такі невтішні порівняння на адресу любителів «переборщити» так і просто тих, хто наважується наблизити до себе літо нехай і таким суперечливим у багатьох відношеннях способом – все це не настільки критично, наскільки результати, що стосуються в цьому питанні здоров’я.

На цей раз мова йде про дослідження, в рамках проведення якого безпосереднім чином був зроблений аналіз щодо поширеності використання солярію в отриманні засмаги. Даний спосіб досить поширений на Заході, особливо серед молодих людей. Враховуючи той факт, що використання солярію визначає досить високий ризик розвитку ракових захворювань, дослідники акцентують, що його висока популярність, відповідно, значною мірою «підриває» здоров’я населення.

Як відомо, засмага в солярії досягається шляхом впливу УФ-випромінювання, а випромінювання це, в свою чергу, підвищує ризик раку шкіри, зокрема меланоми і плоскоклітинного раку ока (очного меланоми). У минулому, 2013 році, дослідники вказали на те, що ризик розвитку раку при використанні солярію в два рази вище, ніж ризик, визначений для аналогічної кількості часу, проведеного на сонці Середземного моря.

На підставі інформації Центру Контролю і Профілактики захворювань (CDC) в значній мірі підвищений ризик захворюваності на рак шкіри саме по зазначеній групі осіб, тобто серед молодих людей. Так, засмага в солярії до досягнення 35 років визначає підвищення ризику розвитку меланоми на 59%. Для виявлення того, наскільки популярний засмага в солярії, дослідниками каліфорнійського університету був проведений аналіз по 88 досліджень 16 країн у цьому питанні, в цілому це визначило 406696 учасників в ньому.

Дослідниками була проведена оцінка популярності солярію по окремим віковим групам перед початком проведення розрахунків щодо ризику меланоми і немеланомного раку шкіри з США, Австралії та Європі.

Отримані дані

На підставі результатів дослідження виявлено, що до засмаги в солярії доводилося вдаватися в загальній чисельності 35% дорослих, при цьому 14% використовували солярій в минулому році. Найчастіше відвідувачами солярію стають студенти (55%), при цьому 43% вдавалися до послуг солярію протягом минулого року. Як, загалом-то, можна припустити, частіше відвідують солярій жінки, ніж чоловіки.

Дослідниками було обчислено, що за вказаними рівнями впливу засмага в солярії може стати причиною більш ніж 450000 випадків розвитку немеланомного раку шкіри і близько 10000 випадків меланоми щорічно.

Автори дослідження б’ють на сполох, адже результати їх дослідження – суттєвий привід для цього, особливо, якщо розглядати схильність зазначеним захворюванням серед молодих людей. Ними відзначено:

«З-за того що ризик розвитку меланоми і немеланомного раку шкіри вкрай високий серед любителів відвідування солярію, в особливості, як це можна назвати, на самому початку життєвого шляху, наші висновки за результатами зводяться до того, що в більшості своїй це студенти, причому приблизно в співвідношенні 1 до 5. Тобто, 1 з 5 підлітків схильний до ризику розвитку того чи іншого із зазначених захворювань. Цілком імовірно, що рівень захворюваності на рак шкіри у цієї вже досить сприйнятливою групі стане ще більш високим в рамках найближчих десятиліть».

Авторами окремо вказується і така тенденція, при якій щорічна кількість випадків раку шкіри визначено, за їх оцінками, приблизно у вже зазначену вище цифру в 450000 при безпосередній зв’язку з солярієм, що, безумовно, викликає серйозні побоювання. Більш того, вказується і на той факт, що така кількість випадків раку шкіри через солярію з США, Австралії та Європі перевищує кількість випадків раку легенів через куріння за цим же регіонам.

«Очевидним є той факт, що смертність від раку легенів набагато більш висока, ніж від раку шкіри, і в цілому куріння провокує чимало інших ризиків для стану здоров’я», зазначається дослідниками. «Тим не менш, вражає і той факт, що, незважаючи на суттєву різницю в зіставленні показників за двома цими варіантами (від 3 до 22% випадків раку шкіри в порівнянні з приблизно 90% випадків раку легенів), надзвичайно високий ступінь захворюваності на рак шкіри визначає наявність більшої кількості випадків цього захворювання, пов’язаних з засмагою в солярії, ніж випадків раку легенів, спровокованих курінням».

Дослідники додають, що солярії користуються високою популярністю, яка поступово зростає, при цьому вартість послуг в західних країнах знижується. Враховуючи це, цілком можливо, що захворюваність на рак шкіри в результаті відвідування солярію в найближчі роки цілком зможе перевищити захворюваність на рак легенів на тлі куріння.