Дружні бактерії регулюють імунну функцію клітин легенів

0
8

Останній час було проведено багато чудових досліджень, які були зосереджені на кишкових бактерій, але тепер, нове дослідження показує, що легкі також є домом для бактерій, які допомагають регулювати імунну систему.

Старший автор дослідження Саурабх Механдру, доцент медицини з гастроентерології, каже, що вони виявили бактерії, які відіграють чітку роль у регуляції імунної функції організму, вони знаходяться в легенях, про яких колись думали, що вони стерильні.

Нове дослідження розглядає, як бактерії в легенях впливають на імунну систему через спеціалізовані клітини, звані дендритными клітинами або деревоподібними.

Вони допомагають створювати і обмежувати імунітет, патрулюючи кордон між нашими органами і навколишнім середовищем, в пошуку чужорідних агентів, таких як бактерії, віруси або небезпечні токсини.

При виявленні агентів, дендритні клітини відбирають дрібні частини стороннього тіла, для отримання фрагментів антигену. Потім сигнал з інформацією по антигену передається в імунні центри, такі як лімфатичні вузли і селезінка, де інші спеціалізовані клітини використовують антигени для отримання антитіл, щоб після цього нейтралізувати загарбника.

Одна така група антитіл називається імуноглобуліни, які виробляються в спеціалізованих імунних клітинах, званих B-клітинами.

Імуноглобулін А (IgA) є основним імуноглобуліном слизової оболонки, він грає ключову роль в захисті двох найбільших слизових поверхонь людського тіла – кишечника і легень.

Нові дані також свідчать, що IgA в цих слизових поверхнях може допомогти придушити алергію. Бактерії допомагають дендритным клітинам регулювати виробництво IgA.

Для цілей їх дослідження, команда використовувала моделі на мишах. Вони ізолювали дендритні клітини, культивували їх з В-клітинами і показали, як через 4-5 днів В-клітини почали виробляти IgA.

До їх здивування, коли вони намагалися повторити результат з клітинами, узятими у мишей, які отримували антибіотики, виявили, що IgA не проводиться.

Виявлення цих бактерій може сприяти розробці нових тактик лікування багатьох захворювань, а також надає основу для вивчення інших аспектів імунної функції легень, які можуть бути порушені мікробними угрупованнями. Це може допомогти в поліпшенні назальних вакцин, що використовуються для захисту від інфекцій легенів, а також інших органів і систем.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here