Експерти ставлять під сумнів ефективність стероїдних інєкцій при болях у попереку

0
202

Стероїдні ін’єкції для лікування болю в поперековому відділі хребта застосовуються вже більше 50 років. Нещодавнє дослідження встановило, що таке лікування дає пацієнтам лише короткочасне полегшення.

Як правило, болі в попереку викликані утворенням міжхребцевої грижі (здавлювання міжхребцевих дисків і видавлювання пульпозного ядра в хребетний канал) або, що набагато рідше, виникають при стенозі (звуженні) хребетного каналу. Для лікування захворювання часто застосовують епідуральні стероїдні ін’єкції. Однак вивчивши недавно 38 опублікованих досліджень на цю тему, експерти не знайшли переконливих доказів ефективності такої терапії.

Провідний автор дослідження доктор Roger Chou, професор медицини з Oregon Health & Science University заявив: «Ми встановили, що ін’єкції не так ефективні, як вважали раніше, і перед їх призначенням слід обговорити можливі ризики, плюси і альтернативні методи, включаючи нелікарську терапію, наприклад, лікувальну гімнастику. Ефект від стероїдних ін’єкцій дуже короткочасний, в той же час при такій формі лікування є ризик занести інфекцію або пошкодити нерв».

Результати дослідження були опубліковані 24 серпня в Annals of Internal Medicine.

Експерти визначили, що у разі міжхребцевої грижі порівняно з плацебо стероїдні ін’єкції давали короткочасне зменшення болю і знижували ризик необхідності проведення операції, але в більш тривалій перспективі вчені не виявили істотних плюсів від такого лікування.

При стенозі хребтового каналу ефективність стероїдних ін’єкцій не підтвердилася.
Професор Chou повідомив, що зазвичай болю в поперековому відділі хребта самі проходять з часом без будь-якого лікування, але деякі пацієнти хочуть негайного полегшення страждань.

Доктор Nick Shamie з відділу спінальної хірургії при Каліфорнійському університеті згоден з висновками експертів: «Я не вважаю, що стероїдні ін’єкції виправдовують витрати на них. Ми пропонуємо пацієнтам терапію, яка не дає довгострокового ефекту, і згодом можуть знадобитися більш радикальні способи лікування. Добре, коли існують альтернативні методи, але ми повинні бути реалістами – якщо хтось вважає, що стероїдні ін’єкції позбавлять його від проблем, то така людина вводить себе в оману».

За матеріалами: www.philly.com
Автор: Євген Смирнов