Електронні сигарети отруюють легкі і послаблюють імунну систему

0
199

Електронні сигарети піддають легкі впливу токсинів, знижують ефективність імунної системи і стимулюють активність бактерій, що потенційно робить супербактерії смертоносними, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Молекулярної Медицини.

У США, використання електронних сигарет зросла в три рази, з 4,5% у 2013 році до 13,4% в 2014 році серед старшокласників, і з 1,1% в 2013 році до 3,9% в 2014 році серед учнів середніх шкіл, перевищивши темпи молодіжного куріння. Серед 25-44-річного віку, 20% американців курять електронні сигарети.

У той час як підлітки курять, тому що це модно, дорослі курці звертаються до них в спробі кинути палити. Цікаво, що багато підлітків, які курять електронні сигарети, потім переходять до звичайних сигарет всього 1 рік.

При використанні пристрою, курці ризикують дихальними шляхами і імунною системою. Вони також підвищення ризик для колонізації бактерій, у тому числі деяких смертельних штамів.

Дослідники з Університету Каліфорнії в Сан-Дієго провели дослідження мишей, щоб вивчити вплив електронних рідин семи різних виробників. Мишей піддавали впливу парів електронних сигарет протягом 1 години в добу, 5 днів на тиждень протягом 4 тижнів.

Результати показали, що маркери запалення в дихальних шляхах і крові мишей після вдихання електронного пара були на 10% вище, ніж у контрольних мишей. Бактерії, які були піддані впливу парів електронної сигарети, були більш небезпечні у мишей, інфікованих пневмонією.

Коли мишей інфікували нормальним метицилін-стійкий золотистим стафілококом (MRSA), вони вижили; але 25% мишей, які були інфіковані MRSA, після впливу парів електронної сигарети, померли. Іншими словами, стафілокок стає більш небезпечним при впливі парів електронної сигарети.

Дослідники відзначили, що піддаючи бактеріальні патогени впливу парів електронної сигарети, змусили їх процвітати. Пар допоміг стафілококу утворити біоплівки, вторгнутися в клітини дихальних шляхів і протистояти обороні імунної системи людини.

Деякі з змін, які спостерігаються у мишей, аналогічні змінам в дихальних шляхах і крові звичайних курців. Інші характерні для людських ракових або запальних захворювань легенів.

Це дослідження показує, що пари електронних сигарет не є доброякісними. У великих дозах він може прямо вбивати клітини легенів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com