ЕНДОПРОТЕЗУВАННЯ КОЛІННОГО СУГЛОБА

10-10-2019

Деформуючий артроз колінного суглоба-захворювання супроводжується постійним болем і обмеженням рухливості, істотно знижує якість життя. https://koleno.com.ua/lechenie-zabolevanii/endoprotezirovanie-zamena-kolennogo-sustava/ на високотехнологічний імплант, за умови точного дотримання лікарських рекомендацій в період реабілітації, дозволяє хворому повернутися до звичних занять. Тому успішне використання ендопротезів в цій галузі по праву вважається ключовим досягненням ортопедії в минулому столітті.


Ендопротезування колінного суглоба є найбільш ефективним рішенням при наявності виражених патологічних змін, викликаних:

деформуючим артрозом різної етіології, розвиток якого спричинило функціональні порушення;
аутоімунними процесами, які супроводжуються продукцією антитіл, що вражають хрящову тканину;
асептичним некрозом;
інфекційними захворюваннями, що вражають суглобову поверхню, наприклад, псоріазу;
порушення обміну речовин;
розвитком пухлинного процесу;
посттравматичними змінами.

На ранніх стадіях широко застосовується терапевтичне лікування гонартрозу. У ряді випадків традиційні підходи виявляються малоефективними і рухливість ураженого суглоба продовжує стрімко знижуватися. В цьому випадку заміна суглоба є єдиним методом, що гарантує повне лікування.


Колінний суглоб є складною частиною опорно-рухового апарата, тому операція по його заміні, відноситься до класу професійних процедур. Ендопротезування суглоба передує обстеження, що дозволяє встановити тип необхідного імплантату, а також звести до мінімуму ризик післяопераційних ускладнень. В ході попереднього огляду лікар-ортопед визначає розміри компонентів ендопротеза.

В рамках ендопротезування видаляється суглобова поверхня кісток і надколінка, яка згодом заміщається штучними компонентами. У деяких випадках для відновлення рухливості і зменшення болю не потрібна повна заміна суглоба коліна — достатньо провести ендопротезування уражених компонентів.
В рамках первинної реабілітації після ендопротезування виконується дихальна гімнастика та ізометричні вправи, спрямовані на активізацію імплантату колінного суглоба і тренування м’язів. Згодом до лікувальної фізкультури додають вправи на згинання суглоба, застосовуються апарати пасивної мобілізації колінного суглоба.