Енергетичні напої призводять до порушення роботи серця

0
213

До таких сумних висновків прийшли вчені з Америки після того, як провели кілька практичних досліджень. Так, було встановлено, що споживання енергетичних напоїв, навіть у мінімальній дозі може призвести до аритмії.

Свої припущення вчені вирішили перевірити за допомогою практичного експерименту. У практичній частині робіт взяло участь близько сотні молодих людей вікової групи від 18 до 45 років. Слід зазначити і те, що всі добровольці були абсолютно здорові, не мали в анамнезі яких-небудь проблем з серцево-судинною системою.

Всім учасникам було запропоновано щодня випивати по дві банки енергетичного напою. Тут потрібно відзначити і те, що в одній групі цей напій замінювали речовиною плацебо. Добровольці випивали щодня по дві банки напою, з перервою у шість днів.

За результатами досліджень було проведено повне медичне обстеження. Так, було встановлено, що ті люди, які вживали саме енергетичний напій, мали проблеми з серцем. У них відзначався аномальний серцевий ритм і незначне підвищення кров’яного тиску. Вчені встановили і те, що до нормального рівня серцевий ритм вже не стабілізувався.

У тієї групи, яка вживала напій-плацебо, таких порушень в роботі серцево-судинної системи не спостерігалося. Їх стан здоров’я залишалося на тому ж рівні, що і до початку досліджень.

Роботи в даному напрямку ще йдуть, так як ученим належить з’ясувати, які саме речовини напоїв здійснюють такий вплив на організм людини. На даний момент, поки картина не з’ясована до кінця, вчені настійно рекомендують скоротити до мінімуму споживання таких речовин. Крім того, що вони негативно позначаються на роботі серця, це може призвести до збою біологічного ритму, що загрожує наслідками.