Фахівці наблизилися до створення ліків від аутизму

0
191

Дослідники з Каліфорнійського університету, за допомогою такого інструментального обстеження, як ЕЕГ, був виявлений раніше не відомий біомаркер у дітей з діагнозом розлад аутистичного спектру, які страждають від синдрому Dup15q.

Причиною виникнення такого різновиду захворювання є роздвоєння ділянки 15-ї хромосоми. Це є однією з найпоширеніших генетичних аномалій розвитку, яка пов’язана з подібною патологією. Клініцистами все частіше встановлюються генетичні фактори формування аутизму. Однак специфічних рекомендацій для таких дітей і їх батьків в даний час не існує.

Учені виконали вивчення електричної активності головного мозку у 11 дітей з таким синдромом, 10 їх одноліткам з аутизмом, але без специфічного синдрому і 9 абсолютно здоровим дітям. В учасників досліджень з синдромом Dup15q був виявлений характерний ознака, який не був виявлений у інших представників такого обстеження.

Співробітники Каліфорнійського університету покладають надії на те, що їх відкриття займе важливе значення в розробці новітніх методик діагностування та терапії аутизму.

Раніше вчені Єльського університету навчилися за допомогою досліджень мозкової діяльності у малюків з подібним діагнозом визначати, чи допоможе лікування дітям дошкільного віку. Були проаналізовані результати МРТ-сканування головного мозку дітей з аутизмом як до, так і після терапії, на яких була виявлена ефективність лікувальних методик.

При вивченні тієї області головного мозку, яка бере участь в обробці соціальних відомостей, а саме орбітофронтальної кори, вченим вдалося спрогнозувати реакцію пацієнтів на лікування.