Фосфор може бути шкідливий для організму

0
205

Для того щоб людина вів здорову життєдіяльність, організм повинен отримувати всі необхідні вітаміни і мінерали. Одним з найбільш важливих елементів є фосфор, але в деяких випадках він може нашкодити організму. Щодо цього вчені провели кілька досліджень.

Слід зазначити, що даний елемент другої, за поширеністю, після кальцію. Надлишки виводяться нирками, але при патології даного органу ця функція не виконується. В такому випадку, настає гіперфосфатемія, що загрожує для організму серйозними ускладненнями.

При розвитку такого патологічного процесу у людини спостерігається суттєве погіршення самопочуття – біль у м’язах, слабкість, нудота і головний біль. Клініцисти відзначають, що при такій клінічній картині, в більшості випадків, людина намагається усунути проблему самостійно, просто списуючи симптоматику на втому.

Згідно з висновками, які вчені зробили після кількох практичних досліджень, запобігти розвитку такого процесу, навіть при наявності захворювань нирок, цілком можливо. Для того, щоб стабілізувати кількість фосфору в організмі достатньо приймати препарати, які поглинають цей елемент. За результатами досліджень, найбільш добре справляється з цим завданням карбонат кальцію та гідроксид алюмінію.

Крім цього, клініцисти відзначають, що підвищена кількість фосфору в організмі може бути і з-за неправильного харчування. Як правило, спровокувати розвиток такого патологічного процесу може шоколад, солодкі газовані напої та оброблені м’ясні продукти. Тому вчені рекомендують не тільки приймати препарати для стабілізації показників, але і переглянути свій раціон.