Фруктовий сік може стати причиною розвитку астми у дітей

0
90

Велика кількість батьків вважає, що соки є одними з найбільш корисних напоїв для дітей. Проте група дослідників з Гарвардського Університету прийшла до цілком протилежного висновку. Так, вчені встановили, що фруктові соки стають причиною розвитку астми у дітей.

Небезпека таких напоїв обумовлюється тим, що вони містять в собі більше цукру і фруктози, ніж вітамінів та інших поживних елементів. Щоб прийти до такого висновку фахівцям знадобилося вивчити харчове поведінка більше тисячі матерів та їх дітей.

Крім цього, враховувалася інформація щодо стану здоров’я кожної дитини. Саме такі дані виявилися найбільш важливими в пошуку взаємозв’язку між споживанням пиття з вмістом великої кількості фруктози і формуванням такого захворювання, як астма.

Проаналізувавши всю отриману інформацію, вчені прийшли до висновку, що ті діти, які на регулярній основі випивали фруктові соки і, відповідно, постійно збагачували організм цукром і фруктозою, на 77% частіше хворіють на астму.

Подібна зв’язок була виявлена у дітей з різною масою тіла. Також зазначається, що виникнення подібної проблеми може сприяти розпивання таких напоїв майбутньою матір’ю під час виношування малюка.

Якщо про взаємозв’язок ожиріння з астмою відомо вже давно, то про згубний вплив цукру і фруктози вчені дізналися вперше. В даний час не відомо, як саме такі речовини призводять до формування астми, але передбачається, що вони стають провокаторами запальних процесів в організмі.

У той же час відзначається, що не варто зовсім позбавляти дітей можливості пити такі напої. Соки рекомендується готувати в домашніх умовах з натуральних інгредієнтів, а не віддавати перевагу пакетованим сокам сумнівного складу.