Функції легенів можна виміряти при простому телефонному дзвінку

0
206

Мільйони людей у всьому світі страждають від хронічних захворювань легень, які потребують регулярного та ретельного контролю. Тяжкість цих захворювань, як правило, вимірюється за допомогою спірометрів – пристроїв, які вимірюють функцію легенів пацієнта.

Традиційно, це проводиться тільки в клінічних умовах, але домашня спірометрія отримує визнання в медичному співтоваристві з-за її здатності виявляти легеневі загострення і поліпшення результатів лікування хронічних захворювань легенів. Тим не менш, вартість і зручність використання, часто представляє значні перешкоди для її широкого застосування.

Тепер же, групою дослідників комп’ютерної науки, техніки та електротехніки з Університету штату Вашингтон (UW), розроблено новий інструмент зондування здоров’я, який може точно виміряти функцію легень при простому телефонному дзвінку.

Більшість людей у країнах, які мають астму, кістозний фіброз, або інші хронічні захворювання легенів не мають можливості оцінити, наскільки добре їх легені функціонують за межами клініки або при відвідуванні лікаря.

Нова послуга, звана SpiroCall, дозволяє пацієнтам виконувати спірометрію на будь-якому телефоні. Пацієнти роблять глибокий вдих і видих, так сильно і швидко, як вони можуть.

Мікрофон телефону сприймає звук і тиск від видиху і відправляє дані на центральний сервер, який використовує алгоритми машинного навчання для перетворення даних в стандартні вимірювання легеневої функції. Сервер обчислює вимірювання функції легень і направляє пацієнтам відповідь.

Професор Шветак Пател каже, що вони мріяли бути в змозі виміряти функцію легенів на будь-якому типі телефону в світі. З SpiroCall, ви можете зателефонувати за телефоном 1-800 + номер, дути в телефон і використовувати телефонну мережу, щоб перевірити свою функцію легенів.

Розробка SpiroCall ґрунтується на більш ранній роботі команди, яка включала в себе впровадження додатка для смартфона під назвою SpiroSmart в 2012 році. Однак, часте відсутність смартфонів поряд з необхідністю перекалібрування під різні пристрої, що означало, що розгортання програми проблематично.

Тепер, команді потрібно було подолати проблеми з якістю звуку. Але шляхом об’єднання декількох алгоритмів регресії, вони були в змозі забезпечити надійні оцінки функції легенів, незважаючи на погіршення якості звуку.

Новий винахід вирішує багато проблем, роблячи спірометрію загальнодоступною для населення.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com