Газовані напої негативно впливають на колінні суглоби

0
6

Медиками з Бостона були всебічно вивчені властивості солодких газованих напоїв, в результаті чого стало відомо, що таке популярне серед дорослих і дітей пиття не тільки веде до ожиріння, шляхом накопичення великої кількості калорій, але також негативно позначається на колінних суглобах.

Щоб прийти до такого висновку, було здійснено наукове дослідження, в якому взяло участь більше 2 тисяч добровольців. Загальним критерієм відбору став остеоартрит, діагностований у різний час. Всі піддослідні були розділені на 4 категорії, в залежності від тривалості спостережень, наприклад, за першою групою лікарі стежили рік, а за четвертою – 48 місяців.

Протягом всього періоду досліджень вимірювалися значення стану здоров’я людського організму на тлі харчових пристрастей. Особливу увагу було приділено суглобам, зокрема, розташованим в нижніх кінцівках. Завдяки таким тестам вдалося встановити – у тих осіб, які регулярно розпивали газовані безалкогольні напої, більш активно прогресували дегенеративні процеси в колінних суглобах.

Як стало відомо, такої проблеми найбільш схильні представники чоловічої статі, ніж жінки. На цьому тлі у них спостерігалося зниження працездатності та погіршення якості життя. Більше того, вчені підкреслюють, що основну групу ризику становлять худі чоловіки і люди з нормальною вагою. Примітно те, що особи, які страждають від зайвої маси тіла, не мають схильності до такої загрози.

Тим не менш, ученим поки не відомо, що впливає на розвиток остеоартриту – велика кількість калорій або якісь добавки, що входять до складу солодких газованих напоїв. У будь-якому випадку, для профілактики зниження ймовірності ураження колінних суглобів, слід звести до мінімуму або зовсім відмовитися від газованої води.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here