Газовані напої впливають на тривалість сну

0
202

Згідно з даними проведених досліджень газовані напої можуть впливати на тривалість і якість сну. До таких висновків прийшли вчені з Америки. На їх думку, ті, хто регулярно вживає газовані напої, страждають від хронічного недосипу.

Американські вчені провели одне з наймасштабніших досліджень, в якому брало участь більше 19 000 чоловік. Національна програма по нагляду за здоров’ям проводилася з 2005 по 2013 рік. Всі учасники даного проекту регулярно проходили медичне обстеження і надавали повний звіт того, як вони харчуються.

Науковці порівняли дані про стан здоров’я учасників і тривалості сну. В результаті було виявлено, що ті люди, які часто вживають газовані солодкі напої страждають від хронічного недосипу. Також, було зазначено, що ті, хто спить не більше 5 годин на добу, 25% більше вживають солодкої газованої води, ніж ті, які відпочивають в нічний час не менше 7 годин. Люди, які спали достатня для них кількість годин, практично повністю відмовилися від споживання такого продукту.

Крім цього, вченими було встановлено, що на якість сну робить негативний вплив не тільки газована вода, але і кави, енергетики та інші подібні напої. У теж час сік і дієтичні напої на даний фактор не надають будь-якого впливу. Слід зазначити і те, що надмірне споживання солодкої води і стимулюючих напоїв може призвести до інших проблем в області серцево-судинної системи, ШЛУНКОВО-кишкового тракту і нервової системи. Тому медики настійно рекомендують повністю виключити з раціону солодкі газовані напої та енергетики. Споживання кави слід звести до мінімуму.