Газовані напої знижують успіх ЕКО

0
191

Вченим з Ізраїлю стало відомо, що напої, у складі яких присутня велика кількість цукру, що можуть негативно позначитися на екстракорпоральному заплідненні, а саме знизити на успіх зачаття штучним шляхом.

В ході експерименту, що підтверджує таку інформацію, вивчався вплив різних напоїв на організм жінки після ЕКЗ, зокрема, чаю та кави, гарячого шоколаду і солодкої газованої води, а також енергетичного пиття. Відзначається, що в науковому дослідженні брали участь не лише дослідники з Ізраїлю, але також фахівці з Колумбійського університету та Медичної школи в Гарварді.

В цілому, дослідження тривало кілька років, а саме з 2014 по грудень 2017 року. В якості добровольців виступило 340 представниць жіночої статі, які намагалися завагітніти за допомогою екстракорпорального запліднення.

Вчені припускали, що найбільшим негативним властивістю будуть володіти напої, що містять кофеїн. Однак ні міцний чай, ні кава не підвищують ризики розвитку ускладнень при ЕКЗ.

У той же час, експеримент дав можливість виявити взаємозв’язок між розпиванням пиття, що містить у собі велику кількість сахарози і кукурудзяного сиропу з такими факторами, як низький вміст дозрілих і запліднених яйцеклітин, а також з меншою кількістю циклів, які призводять до народження.

З цього випливає, що жінкам, які вирішили завагітніти за допомогою ЕКЗ, необхідно повністю відмовитися від споживання всередину солодких газованих напоїв – це в значній мірі збільшить шанси на успішне зачаття і виношування вагітності.

Подальші дослідження будуть спрямовані на те, щоб знайти і детально вивчити механізм негативного впливу солодких газованих вод на результат екстракорпорального запліднення.