Генетично модифіковані бактерії – нова зброя проти раку

0
244

Група корейських вчених працювала над створенням новітнього ліки, яке могло б знищити бактеріальну інфекцію і нейтралізувати молюсків. Крім цього, дослідники хотіли з’ясувати, чи можуть бактерії боротися з онкологічним процесом. Було відзначено, що мікроорганізми, спрямовані на атаку молюсків, виробляють специфічний білок – FlaB, викликає відповідь імунної системи.

Вчені зробили так, щоб бактерії з роду Salmonella стали виробляти вищевказане речовина. Подібні мікроорганізми найчастіше шукають і знищують тканини людського організму, в яких недостатньо кисню. Саме його мало в злоякісних новоутвореннях. З цього випливає висновок, що вірус може вбивати пухлини.

Таку теорію було прийнято експериментів на мишах – введення в кровотік дрібних гризунів такий бактерії дало можливість значно знизити обсяги ракової пухлини. Проте результат не діяв на постійній основі, від чого було прийнято рішення модифіковані бактерії.

Другий етап експерименту полягав у тому, щоб вводити мишам вже генетично модифікованих Salmonella, які прямували в деякі органи та новоутворення. Після того, як бактерія досягала місце призначення, імунітет гризунів намагався позбавитися від неї. Він атакував мікроорганізми, які вже перебували в пухлинах і, відповідно, самі пухлини. Дослідники встановили – через 12 діб, більш ніж у десяти мишей з 20 не було виявлено жодного злоякісного новоутворення.

Вчені пішли далі і провели ще один науковий експеримент. Мишам вводили онкологічні клітини, після чого модифіковані бактерії. Через місяць виявилося – у половини мишей виявлено 4 і менше пухлин, у деяких їх зовсім не було. Однак у гризунів з іншого – контрольної групи, сформувалося більше десяти пухлин.