Генетики виявили, як повернути слух глухим людям

0
240

Новітній експеримент в області генетики дав можливість відновити слух дрібним гризунам глухим від народження. За твердженнями учених подібний підхід зможе повністю вилікувати і людей. Лікування було спрямоване на те, щоб скоригувати недоліки попередніх невдалих спроб повернути слух, які приводили до того, що сприйнятливі до звуковим сигналам волоски у вушних раковинах ставали непрацездатними.

Для повернення слуху застосовувався спеціально виведений синтетичний вірус, який грав роль кур’єра. Результат вразив навіть вчених – миші почали розрізняти навіть найтихіший шепіт. Настільки ефективного відновлення слуху ще не вдавалося досягти.

Згідно медичним статистичними даними, в половині випадків відсутність слуху обумовлюється аномаліями ДНК. Наприклад, у гризунів, над якими здійснювалися дослідження, була діагностована хвороба Ушера. Це тягне за собою порушення будови і функціонування волосків, які розташовані у внутрішньому вусі, а штучно виведений вірус усував подібні патології.

Клініцистами встановлено щонайменше сто різних типів генетичних мутацій, які призводять до відсутності слуху у людей. Як наслідок, для кожного з них повинна бути розроблена власна неповторна генна терапія. У той же час дослідники не до кінця впевнені в безпеці новітнього вірусу-кур’єра для людського організму. Остання версія подібного вірусу розроблена на основі аденовірусу.

Щодо тривалості позитивного ефекту, то за останніми даними терапія діє мінімум шість місяців. Однак залишилося одну білу пляму в подібному дослідженні – тимчасове вікно. Наприклад, лікування було успішним за умови введення вірусу відразу ж після народження, однак ефект був негативним якщо його впроваджували через десять діб з моменту появи на світло.