Гепатит C може збільшити ризик хвороби Паркінсона

0
246

Нове дослідження, опубліковане в журналі «Неврологія» передбачає, що особи, інфіковані вірусом гепатиту C, можуть перебувати в більшій небезпеці перед хворобою Паркінсона.

Гепатит C – це інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту С (HCV), який найчастіше передається через контакт з кров’ю інфікованої людини, в першу чергу, шляхом обміну голок.

У той час як у деяких людей з гепатитом с може виникнути тільки короткочасне захворювання, яке проявляється протягом 6 місяців після контакту організму з вірусом гепатиту, біля 70-85% інфікованих осіб страждають на хронічний гепатит, який може привести до серйозних проблем з печінкою, таких як рак або цироз печінки.

За даними CDC, близько 2,7 млн осіб у США страждають хронічним гепатитом С, хоча більшість з них не підозрює про те, що інфіковані, через убогою і неспецифічного симптоматики захворювання.

Співавтор дослідження доктор Чіа-Хун Као, з Лікарні Китайського Медичного Університету в Тайвані і колеги відзначають, що попередні дослідження припустили, що HCV є нейротропною, тобто він може інфікувати нервові клітини і може розмножуватися в центральній нервовій системі.

Вчені задалися метою дослідити, чи може гепатит бути чинником ризику для хвороби Паркінсона за допомогою аналізу даних за 2000-2010 роки, отримані з дослідної бази даних Тайванського Національного Медичного Страхування (NHIRD).

Були використані дані 49967 людина з гепатитом В і/або гепатитом С, поряд з даними 199868 людина без гепатиту. Всі учасники спостерігалися, в середньому, протягом 12 років для того, щоб контролювати будь-який розвиток хвороби Паркінсона.

З учасників, які страждали від гепатиту, у 270 осіб розвинулася хвороба Паркінсона протягом 12-річного періоду спостереження, з них 120 були інфіковані гепатитом С.

Після врахування потенційних факторів, що впливають на достовірність, в тому числі віку, статі та обліку діабету або цирозу, дослідники виявили, що учасники з гепатитом с виявляли на 30% більш високий ризик розвитку хвороби Паркінсона, ніж ті, хто не страждав від гепатиту.

Вчені виявили, що у учасників з гепатитом В і поєднаним гепатитом В і С був подібний ризик хвороби Паркінсона.

Точні причини хвороби Паркінсона неясні. Встановлення однією з причин може стати ключем до пошуку необхідного ліки. Поточне дослідження, можливо, розкрило ще один фактор ризику для захворювання.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com