Герметичні будівлі знижують когнітивні функції

0
7

Люди, що працюють в добре провітрюваних офісах з більш низьким рівнем забруднюючих речовин і діоксиду вуглецю всередині приміщень, значно комфортніше почуваються, ніж ті, хто працює в офісах з типовим рівнем забруднювачів.

Дослідники з Гарвардської Школи Громадського Здоров’я в Бостоні, штат Массачусетс, на чолі з професором Джозефом Алленом, зіставили «зелені» і звичайні будівлі і виявили, що приміщення з поганим повітрям може негативно вплинути на когнітивні функції, в той час як поліпшення якості повітря може значно збільшити когнітивні функції працівників, а отже і продуктивність.

З 1970 року енергоефективний дизайн привів до більшої герметичності будівель. Це назвали «синдром хворого будинку», зі значними щорічними витратами і втратами продуктивності через симптомів здоров’я, що належать до факторів зовнішнього середовища в приміщенні, наприклад, вологості, швидкості вентиляції і хіміко-випромінюючих матеріалів. У відповідь були створені «зелені» будівлі для зменшення впливу на навколишнє середовище будівель і поліпшення здоров’я працівників. Тут основні напрямки були пов’язані з охороною навколишнього середовища.

Метою цього дослідження було визначення конкретних атрибутів зеленого дизайну будівлі, які впливають на когнітивні функції, об’єктивну міру продуктивності працівників офісів.

Дослідники оцінили ефективність прийняття рішень 24 учасниками різних професій, при роботі в контрольованій офісному середовищі. За 6 днів, при виконанні їх повсякденної роботи, учасники піддавалися різним модельованим умов, як з високим вмістом двоокису вуглецю (СО2), так і з низьким вмістом.

Працювали всі по 3 дні в тиждень, з 9 ранку до 3 годин вечора, протягом 2 тижнів, але випадковим чином поміщалися в різні умови. В 3 години дня щодня, вони виконували когнітивні тести, з допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

У порівнянні з тими, хто працює в звичайних умовах, когнітивні оцінки ефективності у тих, хто працював «зелених» середовищах, були на 61% вище.

Це дослідження відображало типові офісні середовища в приміщеннях. Однак необхідно ще провести експерименти в інших середовищах, таких як будинки, школи і літаки, де когнітивні функції та прийняття рішень можуть мати значні наслідки для продуктивності, навчання і безпеки людей.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here