Гідрогель: майбутнє розумних пластирів

0
273

Лейкопластир ніяк не можна використовувати двічі. Однак інженери з Массачусетського технологічного інституту придумали щось нове: липкий, еластичний, гелевидний матеріал, який може включати в себе датчики температури, світлодіодні ліхтарі та іншу електроніку, а також крихітні резервуари та канали для доставки ліків.

«Розумний перев’язувальний матеріал для ран» випускає ліки за необхідності, у відповідь на зміни температури шкіри. Він навіть може світитися, якщо подача ліки йде повільно. Новий перев’язувальний матеріал згинається разом з тілом. Дослідження опубліковане в Nature Materials.

Гідрогелі містяться в різних повсякденних товари, від м’яких контактних лінз і презервативів до одноразових підгузників. Гель для волосся, зубна паста і рослинні кристали води використовують гідрогелі.

Структура гідрогелю є ключем до його успіху. Вже виявлений широкий спектр функцій, гідрогелі – це мрії про світле майбутнє, в тому числі роль в регенерації спинного мозку, матеріал нервової і тканинної інженерії.

Гідрогелеві перев’язувальні матеріали не є новими, вони розроблялися з 1950-х років. Однак нещодавні події виробляють кілька революційних концепцій.

Знайомі гідрогелеві перев’язувальні матеріали являють собою вільно сипучі гелі, доступні в тубах і пакети з фольги. Вони сприяють загоєнню і видалення мертвих тканин ран. Високий вміст води охолоджує рану і знімає біль. Гідрогелі також запобігають прилипанню бинтів до ранової поверхні.

В минулому році, був розроблений гідрогель, який може розтягуватися як шкіра.

Вчені працювали, щоб використовувати ці властивості, в надії на створення «розумних» матеріалів, які імітують біологічну тканину і функцію.

У грудні 2015 року команда MIT оголосила про створення набору «твердих» гидрогелей, що містять 70-95% води, з «екстраординарними механічними властивостями».

Нова матриця гідрогелю є досить розтяжної, прозорою і може відчувати температуру в різних місцях на шкірі. Вчені також внесли ряд чудових, додаткових функцій.

Вчені ходи шляху в матриці шляхом вставки крихітних отворів. Вони також створили резервуари для ліків і додали датчики температури і включили титанові провідники і напівпровідникові чіпи.

Текстура, чутливість і механічна здатність нового розумного пластиру дозволили вченим зробити крок вперед в напрямку штучних біологічних тканин, які дійсно імітують функції природи.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com