Голковколювання безпечно і ефективно для терапії хронічного болю у дітей

0
206

Лікування дітей з хронічним болем є складним завданням. Є обмежені дані щодо ефективності болезаспокійливої терапії серед цієї групи населення. Однак, згідно з новим дослідженням, голковколювання може бути безпечною і ефективною стратегією лікування.

Керівник дослідження, Анжела Джонсон, практикуючий лікар китайської медицини в Медичному Центрі університету Раш в Чикаго, штат Іллінойс, і її колеги публікують результати своїх досліджень у журналі «Альтернативна та Додаткова Терапія».

Хронічна біль визначається як будь-яка біль, яка триває щонайменше 12 тижнів. Вважається, що близько 20-35% дітей і підлітків по всьому світу страждають від хронічного болю.

Лікування дорослих з хронічною болем має свої труднощі, але лікування дітей з таким станом є ще більш складним завданням. Існує мало свідчень щодо ефективності методів лікування наркотичними знеболюючими засобами для купірування хронічного болю у дітей, так і медичні працівники часто неохоче проводять певні процедури, через уразливості дітей у процесі росту і з-за боязні можливих довгострокових наслідків для здоров’я. Все ще тому, що дитина може бути не в змозі ефективно спілкуватися у зв’язку з його віком, при цьому проблематично розпізнати локалізацію болю.

Таким чином, в пошуку методів лікування болю у дітей, Джонсон і її команда, можливо, знайшли один – це голковколювання.

Процедура є звичайною практикою в традиційній китайській медицині, яка являє собою стимуляцію певних точок на тілі, найчастіше шляхом введення тонких голок через шкіру. У той час як голковколювання вважається ефективним засобом лікування хронічного болю у дорослих, існує дуже мало даних про ефективність його у дітей.

Джонсон і її колеги залучили 55 дітей та підлітків з хронічною болем, у віці від 7 до 20 років. Кожному учаснику провели вісім сеансів лікування, кожне тривалістю близько 30 хвилин.

Для оцінки використовувалася Підліткова Шкала Болю, де учасники оцінили свою біль і нудоту до і після кожної процедури.

Дослідники виявили, що випробовувані показали значне зниження болю протягом кожної з восьми процедур. Також пацієнти вказали на покращення здоров’я в цілому і зменшення соціальних, емоційних та освітніх проблем.

Результати показують, що голковколювання є безпечним і ефективним методом лікування у дітей з хронічним болем.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com