Голковколювання, як альтернатива знеболюючим ліків

0
205

Австралійські вчені завершили одне з наймасштабніших досліджень щодо впливу такої альтернативної методики лікування, як акупунктура на пацієнтів з відділення невідкладної допомоги. Фахівцями було підтверджено припущення про те, що голковколювання є абсолютно безпечним для здоров’я людини. Більш того, стало відомо, що такий спосіб терапії вважається відмінною альтернативної знеболюючих лікарських речовин.

Акупунктура являє собою напрям традиційної китайської медицини і передбачає фізичний вплив на організм за допомогою спеціальних голок в особливих точках тіла.

Дослідникам давно відомо про позитивний вплив такого лікування, але вони вирішили піти далі і довести, що далеко не завжди необхідно приймати медикаменти, тривалий прийом яких негативно позначається на стані внутрішніх органів.

У новому експерименті брало участь понад 500 добровольців, які пред’являли скарги на мігрень, біль в області попереку і розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба. Пацієнтів розділили на три групи. Перша – отримувала такий вид терапії, як голковколювання, друга – акупунктуру спільно з ліками, а третя – тільки лікарські препарати.

Було відзначено, що через годину больові відчуття знизили інтенсивність свого прояву лише у 40% з усього числа випробовуваних, в незалежності від тактики лікування. Однак через 48 годин більше число добровольців повідомило про поліпшення стану. Примітно те, що позитивний результат спостерігався у 83% людей з першої групи, приблизно у 80% – з другої, і 78% – з третьої категорії пацієнтів.

На сьогодні в Австралії вже можна пройти лікування за допомогою акупунктури в якості знеболюючого засобу, але тільки при наявності в клініці відповідних фахівців. Надалі вчені мають намір розкрити нові терапевтичні можливості такого лікування. Проте існує один мінус – брак фахівців, що володіють необхідними знаннями.