Голодування може «загальмувати» розвиток раку

0
227

Вчені стверджують, що лікувальне голодування може загальмувати процес розвитку раку і призвести до того, що хвороба зовсім відступить. Однак слід зазначити, що це відкриття справедливо тільки для дітей. На даний момент, про широке застосування такої практики ще не йдеться, проводяться випробування тільки в рамках лабораторії.

Вчені відзначають, що мова йде не про повну лікувальному голодуванні, а чергуванні днів з живленням по повноцінного раціону і утриманням від прийому їжі. Практична частина робіт проводилася в науковому центрі в Техасі. В якості піддослідних використовували мишей.

Було встановлено, що голодування може гальмувати процес розвитку шкідливих клітин, і робить процес оборотним щодо двох типів гострого лімфобластного лейкозу. Слід відзначити, що якщо мова йде про дитячий рак, захворювання вражає тільки імунні клітини. У той же час, учені відзначають, що ракові клітини, в такому випадку, залишаються незрілими, але це анітрохи не впливає на процес їх розмноження.

В рамках практичної частини робіт вчені розробили цикл, який складався з шести етапів. Один день гризунів не годували і давали їм тільки воду. На наступний день вони отримували свій повний раціон. Таке чергування в режимі харчування дозволило не тільки загальмувати процес розвитку онкологічного захворювання, але і повністю виключити цю недугу з організму. В цілому експеримент тривав сім тижнів. До кінця практичних робіт в організмі гризунів ракових клітин зовсім не було виявлено.

Вчені планують і далі працювати над цим проектом. Можливо, в недалекому майбутньому буде вироблена нова методика лікування онкологічного захворювання у дітей. Все залежить від того, наскільки ефективно покаже себе цей метод при подальших випробуваннях.