Гормональне кільце скорочує ризик ВІЛ-інфекції на 37%

0
241

Вагінальне кільце може впевнено забезпечити деякий захист проти ВІЛ-інфекції шляхом безперервного вивільнення експериментального антиретровірусного препарату, як свідчать результати, опубліковані в New England Journal of medicine».

У США, Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) оцінюють, що з 1 218 400 осіб у віці від 13 років, які живуть з вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), близько 12,8% з них не знають про свій стан.

У 2014 році 25,8 мільйона чоловік в Африці на південь від Сахари були інфіковані ВІЛ, половина з яких були жінками. Чверть нових випадків у регіоні відбуваються у дівчаток-підлітків та молодих жінок.

З цієї причини, пошук ефективних інструментів для запобігання розповсюдження інфекції вважається необхідним.

Дослідження ASPIRE HIV, також відоме як MTN-020, було створено для вивчення впливу вагінальних кілець, які вивільняють ліки.

Це було велике клінічне випробування за участю 15 місцевостей в чотирьох африканських країнах на південь від Сахари: Малаві, Південній Африці, Уганді та Зімбабве.

ASPIRE досліджував силіконові вагінальні кільця, які безперервно випускали дапивирин, препарат, який може захистити від ВІЛ-інфекції. Кільце замінювали кожні 4 тижні.

Починаючи з 2012 року, у дослідження було включено 2629 жінок віком 18-45 років, які не мали ВІЛ, але які знаходяться в групі високого ризику по ВІЛ-інфекції. Збір даних тривав до вересня 2015.

Жінки були рандомізовані на дві групи. Одна група отримувала кільце, що містить 25 мг дапивирина, а контрольна група отримувала плацебо кільце.

Учасники та їх партнери також отримували пакет послуг з профілактики ВІЛ при кожному візиті, включаючи консультування щодо зниження ризику зараження ВІЛ, тестування на ВІЛ, лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) і безкоштовні презервативи.

Ризик інфікування ВІЛ був на 27% нижче в цілому серед жінок, що використовують кільце, і на 61% нижче серед жінок у віці старше 25 років. Жінки цієї вікової групи користувалися кільцем найбільш послідовно.

Після врахування факторів, що впливають на достовірність, зниження ризику ВІЛ склало 37% в цілому.

Кільце дапивирина не надав будь-яких статистично значущих захисних ефектів у жінок у віці до 25 років. Менша кількість дапивирина в їх зразках крові показує, що вони не використовували кільце, як було рекомендовано.

Дослідження показало, що вагінальне кільце забезпечує часткову захист серед жінок в Африці на південь від Сахари.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com