Гостра їжа продовжує життя?

0
194

Обстеживши майже півмільйона жителів Китаю, експерти BMJ (Британський Медичний Журнал) встановили, що ті, хто вживав гостру їжу (в основному, перець чилі) 1-2 рази в тиждень, знижували ризик смерті на 10% у порівнянні з тими, хто їв гостре менше одного разу на тиждень. А дієта, при якій гостра їжа приймалася три-сім разів на тиждень, знижувала смертність майже на 15%.

Протягом 7 років експерти вивчали дієтичні переваги 485 тисяч жителів Піднебесної: скільки вони вживали в їжу червоного м’яса, гострих продуктів, овочів, був присутній в їх раціоні алкоголь. Дослідники виявили, що наявність дієті гострої їжі знижувало рівень смертності від раку, ішемічної хвороби серця і респіраторних захворювань. Ефект був набагато більш виражений у тих, хто не вживав алкоголь. Позитивний вплив гострої їжі більше впливало на жінок, ніж на чоловіків.

У досліджуваному раціоні основним гострим продуктом був перець чилі. Вчені встановили, що вживання свіжого чилі приводило до зниження смертності від раку, ішемічної хвороби та діабету, а використання в їжу сухого перцю не давало значного ефекту.

Lu Qi, один з авторів дослідження, повідомив Forbes: «Гостра їжа або її активні компоненти зменшують гостроту запальних процесів, знижують ступінь ожиріння, покращують рівень ліпідного обміну. Крім того, така їжа впливає на кишкову флору і перешкоджає розвитку таких хронічних хвороб, як діабет, серцево судинні захворювання і ожиріння. Однак, на сьогоднішній день ми знаємо дуже мало, чому це відбувається. Необхідні подальші дослідження для встановлення механізму цього процесу».

Проте, ряд вчених, серед них професор Kevin McConway з Open University (Великобританія), вважають, що до даних досліджень треба ставитися з певною обережністю. Вивчений феномен може бути пов’язаний виключно з китайськими умовами і не спостерігатися в інших країнах. «Населення Китаю має зовсім інші кулінарні традиції, систему соціальних відносин, практику охорони здоров’я, генетику. Все це дуже відрізняється від способу життя жителів Великобританії», – заявив учений. Він також підкреслив, що спостерігається зв’язок між використанням гострих продуктів і збільшенням тривалості життя була підтверджена тільки в разі невживання алкоголю. «Я не вважаю, що одержані результати застосовуються у разі типово англійської дозвілля – за пінтою пива і порцією гострого каррі», – додав професор.

За матеріалами: www.businessinsider.com
Автор: Євген Смирнов