Грудне вигодовування не покращує розумових здібностей дитини

0
245

Грудне вигодовування завжди асоціюється з численними перевагами для здоров’я дитини, в тому числі зі зниженням ризику астми і алергії, ожиріння, цукрового діабету 2-го типу та лейкемії.

В останні роки, доводили, що грудне вигодовування може поліпшити IQ дитини. В 2013 році, Medical News Todayсообщил про дослідження, що припускає що, чим довше мати годує груддю дитину, то розумніше їх дитина буде в подальшому житті.

Для їх дослідження, доктор фон Штумм і її колеги проаналізували дані 11582 близнюків, які народилися в 1994-96 роках. Дані про грудному вигодовуванні були зібрані у матерів, чиїм дітям було до 2 років, а інтелект кожного близнюка був оцінений у віці 2, 3, 4, 7, 9, 10, 12, 14 і 16 років. Це дозволило команді оцінити, наскільки грудне вигодовування впливає інтелект кожної дитини протягом досить тривалого часу.

Як виявилося, немає зв’язку між грудним вигодовуванням і когнітивним розвитком. У той час як дівчатка, яких годували грудьми показали більш високий IQ у віці 2 років, ніж ті, хто не був на грудному вигодовуванні, дослідники відзначають, що цей ефект був статистично слабким” і зовсім не спостерігався серед хлопчиків, які були на грудному вигодовуванні.

Більш того, дослідники не знайшли ніякого зв’язку між грудним вигодовування і високим рівнем інтелекту серед хлопчиків або дівчаток у віці після 2 років, роблячи висновок, що грудне вигодовування не впливає когнітивний розвиток дитини з плином часу.

Доктор фон Штумм каже, що не була здивована таким висновкам, відзначаючи, що інтелект дитини більше залежить від факторів зовнішнього середовища, ніж від тривалості грудного вигодовування.

Вона підкреслює, однак, що грудне вигодовування має інші позитивні впливи на дітей, наприклад розвиток і становлення аутоімунної системи. Тим не менш, жінки повинні знати, що вони не завдають шкоди дитині, якщо вони з якоїсь причини відмовили йому в грудному вигодовуванні. Від цього Ваша дитина вже точно не стане глупей.

У той час як є численні переваги грудного вигодовування, нове дослідження повідомляє про недоліки. Опубліковане в журналі Environmental Science & Technology, воно передбачає, що тривале грудне вигодовування може піддати дітей інтоксикацією речовиною, званим перфторированная алкилатная субстанція.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com