Група американських учених встановила, що наночастинки здатні знищувати ракові клітини в організмі людини

0
200

Унікальне в своєму роді відкриття вдалося зробити фахівцям з Америки. Протягом тривалого проміжку часу вони проводили випробування препарату нового покоління «Ферумокситола». Його планували використовувати для лікування анемії у хворих людей. Під час випробувань був помічений цікавий ефект від його запровадження в живий організм – наночастинки заліза, що становлять основу лікарського засобу, активно знищували ракові клітини. Висновки проведених експериментів вже стали доступні широкій громадськості і опубліковані у відомому науковому виданні.

У ході експерименту було встановлено, що введені наночастинки чинили прямий вплив на макрофаги (тіла імунної системи), і активізували їх роботу. Внаслідок цього дані клітини активно почали атакувати ракові і знищувати їх. Цю дію було виявлено при проведенні клінічних випробувань нового препарату, з метою виявити його побічні ефекти. В якості піддослідних виступали лабораторні миші – в організмі деяких з них також були присутні ракові клітини. Інноваційний препарат «Ферумкситол» зараз вже дозволений для використання в Америці, але дослідження з його прямим «участю» тривають. Вчені припускають, що така його властивість зможе допомогти ефективно боротися з онкологічними захворюваннями.

Фахівці висунули припущення про те, чому саме наночастинки заліза надають таку дію. Припущення наступне – ці частинки якимось чином змінюють електричні властивості макрофагів. І саме з-за цього у них відкривається нове властивість – розпізнавати ракові клітини в тілі, які до цього були прихованими для них. Раніше експерименти проводилися лише на гризунах, але зараз вчені сподіватися провести серію експериментів на добровольцях, щоб з’ясувати, якщо ефект від застосування засобу для боротьби з онкологічними новоутвореннями.