Група вчених з Америки і Росії визначили новий метод, який допоможе знаходити в кровоносних судинах людини сформовані тромби

0
203

Російські фахівці, спільно зі своїми колегами з Америки, виявили зовсім нову методику, яка допоможе виявляти в кровоносних судинах людини тромби, тим самим знижуючи ризик прогресування небезпечних для здоров’я і життя ускладнень. Вони запропонували використовувати для цього лазер. Результати проведених експериментів були дійсно вражаючими. Суть методики і її результати були опубліковані у відомому науковому виданні.

Вченим вдалося продемонструвати, що лазер дозволяє з великою точністю визначити наявність в кровоносному руслі тромбів. Використовуючи цей метод, буде можливість відстежити тенденцію формування тромбів під час проведення широкого спектру медичних маніпуляцій, а також протягом усього післяопераційного періоду. Лазерний метод діагностування допоможе уникнути прогресування тромбоемболічних ускладнень. Медична статистика дворічної давнини була більш ніж невтішною – в середньому від тромбоемболії страждала сотня людина зі ста тисяч. Тромбоемболія є досить грізним ускладненням. Суть патології полягає в тому, що сформований у кровоносному руслі ембол (тромб) може переміщатися по судинах і стати причиною закупорки одного з них. Якщо спостерігається перекриття великої судини, наприклад, легеневої артерії, то високий ризик летального результату. Але закупорка дрібнокаліберних судин може призвести до тяжких ускладнень, зокрема до некротизування.

Нині ж дослідження в цій області продовжуються. Перед фахівцями поставлено багато питань, вирішення яких вони продовжують знаходити. Лазерна методика на сьогоднішній день є унікальною в своєму роді. Нічого подібного в світі поки немає. Вона дозволить значно скоротити ризик розвитку тромбоемболії у пацієнтів.