Харчові волокна і здоровя легенів: добре харчуватися, легко дихати

0
210

Дослідження, опубліковане на цьому тижні в журналі «Аннали американського торакального товариства» показує, що дієта з високим вмістом клітковини може знизити ризик розвитку хвороби легень – це ще одна причина, щоб харчуватися правильно.

Захворювання легень є серйозною проблемою в Америці і в світі в цілому. Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) є третім за величиною вбивцею в глобальному масштабі.

Незважаючи на цей факт, способів скорочення і мінімізації ризиків дуже мало.

Єдиною, з основних рекомендацій для зменшення шансів розвитку ХОЗЛ, є рада кинути палити.

Нещодавнє дослідження було проведено Коррін Хансон в Університеті штату Небраска. Вона та її команда проаналізували дані Опитувань Національного охорони здоров’я і контролю за харчуванням (NHNES).

Опитування було організовано та проведено Центром з контролю і профілактики захворювань (CDC) і включає в себе дані 1,921 людей у віці 40-70 років.

Учасники завершили обстеження, ставлячи питання про дієту і спосіб життя; кожна сесія також включала фізичне обстеження, роблячи NHNES унікальним і корисним набір даних.

Харчування з високим вмістом клітковини, в тому числі з овочів, фруктів і зернових, вже довело переваги для здоров’я. Клітковина може допомогти нам підтримувати здоровий вагу, знижувати рівень холестерину і може знизити ризик діабету і серцево-судинних захворювань.

Команда вирішила подивитися, як висока дієтичне споживання клітковини буде впливати на здоров’я легенів. Для цього, вони розділили дані NHNES за кількістю споживаної клітковини. Одна група складалася з людей, які їли, принаймні, 17,5 г клітковини на день, а друга з людей, які споживали менше 10,75 р.

Команда врахувала багато факторів, включаючи соціально-економічний статус, куріння, вага, демографічні та медичні фактори, перш ніж почати аналіз.

Було виявлено, що ті, хто споживав більше клітковини, мали нормальну функцію легенів у 68,3%, у порівнянні з 50,1% у другої групи. Лише 14,8% з групи з високим споживанням відзначалися хронічні захворювання легень, в порівнянні з 29,8% у другій групі.

Звичайно, самі по собі, ці результати не можуть довести причину і наслідок. Крім того, автори зазначили, що вони не враховували рівень фізичної активності, і вони не могли проаналізувати вплив волокна на функції легень протягом тривалого часу.

Результати привели до висновку, що дотримуючись цієї дієти можна поліпшити здоров’я легенів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com