Ходьба в бадьорому темпі збільшує тривалість життя

0
212

Експерти зі здорового способу життя прийшли до висновку, що щоденне помірна фізична активність, наприклад ходьба швидким кроком істотно уповільнює процеси старіння і в два рази знижує ризик смерті від інфаркту.

Дослідники зробили доповідь на Європейському кардіологічному конгресі, де повідомили, що всього 25 хвилин швидкої ходьби в день можуть додати до 7 років життя і значно уповільнити процеси старіння організму.

Професор Sanjay Sharma з відділу спортивної кардіології при St. George’s University Hospitals в Лондоні також повідомив, що для середньостатистичної людини у віці 50-60 років щоденна помірна фізична активність знижує ризик смерті від інфаркту наполовину. «Отримані результати дуже важливі. Вони показують, що регулярна фізична активність уповільнює процес старіння. Ми не здатні запобігти старість, але ми безумовно можемо її відсунути виглядати молодше 70 і дожити до 90. Вправи здатні «купити» від 3 до 7 додаткових років життя, вони є природними антидепресантами, покращують когнітивні функції мозку і, згідно з останніми дослідженнями, уповільнюють настання деменції в літньому віці» – заявив професор.

Вчені виявили, що помірна активність позитивно позначається на людей будь-якого віку і стану здоров’я – ідеальним вправою для всіх є щоденна ходьба у швидкому темпі або повільний біг протягом 20-25 хвилин. Експерти радять не користуватися громадським транспортом або автомобілем, якщо місце, куди вам треба потрапити, знаходиться в межах 20 хвилин ходьби.

Дослідження проводилося командою фахівців з Saarland University в Німеччині, які вивчали вплив помірних фізичних навантажень на групу здорових некурящих людей, які до цього вели сидячий спосіб життя без будь-якої фізичної активності.

Вчені встановили, що після 6 тижнів помірних тренувань у членів досліджуваної групи відбулася активізація діяльності теломерази в організмі – саме цей фермент відповідає за функції старіння організму на клітинному рівні.

Професор Christi Deaton з університету в Кембриджі вважає, що дослідження проливає світло на механізм впливу фізичних вправ на уповільнення процесів старіння організму.

За матеріалами: www.theguardian.com
Автор: Євген Смирнов